06.08.2016

4 liga: Wysokie zwycięstwo Arki II na inaugurację!

Na inaugurację nowego sezonu w 4 lidze Arka II Gdynia zmierzyła się na wyjeździe ze Stolemem Gniewino. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego znakomicie rozpoczęli rozgrywki i pewnie zwyciężyli 4:1 (1:0).

1 kolejka 4 ligi

Stolem Gniewino - Arka II Gdynia 1:4 (0:1)

Bramki: Sobczyński 53' - Kłosowski 2 (43', 67'), Nowicki 2 (46' 48')

Arka II: Moczadło - Gębiś, Kaszorek, Pasieka, Wawszczyk - Łyszyk (72' Gabor), M.Olszewski (60' B.Nowicki), Sikorski, Kłosowski (72' Krakowiak) - Węsierski, Sz.Nowicki (75' Wośk)

Nasz zespół rozpoczął spotkanie w Gniewinie z 10 juniorami w podstawowym składzie. Najstarszym zawodnikiem był urodzony w 1997 roku bramkarz Arkadiusz Moczadło. Dla wielu zawodników był to debiut w seniorskiej piłce.

Od pierwszych minut stroną dominującą na boisku byli młodzi żółto-niebiescy. Nasi zawodnicy prowadzili grę i zagrażali bramce rywali. Przed szansą stanęli m.in. Szymon Nowicki i Andrzej Łyszyk, ale ich strzały obronił bramkarz gospodarzy.

Arkowcy udokumentowali swoją przewagę tuż przed przerwą. W 43 min. Jakub Kłosowski przejął piłkę w środku pola, po czym popisał się indywudualną akcją, którą zakończył strzałem na bramkę. Pierwsze uderzenie zostało obronione, ale dobitka głową wpadła już do siatki.

Początek drugiej części spotkania był znakomity w wykonaniu żółto-niebieskich, którzy w ciągu 2 minut zdobyli dwie bramki. W 46 min. Kłosowski dośrodkował w pole karne, świetnie zgrał piłkę Mateusz Węsierski, a Nowicki pewnym strzałem podwyższył prowadzenie naszego zespołu. 120 sekund później ponownie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców, tym razem uderzając z najbliższej odległości po zagraniu Łyszyka ze skrzydła.

Rywale próbowali odrabić straty i w 53 min. zdobyli gola na 1:3 po rzucie rożnym. Jednak Arkowcy odpowiedzieli w 67 min., kiedy to Kłosowski po raz drugi w tym meczu pokazał próbkę swoich indywidualnych możliwości, minął dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Po meczu trener Robert Wilczyński był bardzo zadowolony ze świetnej inauguracji w wykonaniu swoich podopiecznych:

- Cieszy zarówno wynik, jak dobra gra całego zespołu. Każdy z zawodników zagrał dziś na dobrym poziomie. Można powiedzieć, że cały mecz mieliśmy pod kontrolą, prowadziliśmy grę i konstruowaliśmy atak pozycyjny. To bardzo udany start nowego sezonu w naszym wykonaniu, oby tak dalej!

Zwycięstwo w pierwszym meczu jest bardzo istotne dla naszej młodej drużyny. Z pewnością doda zawodnikom pewności siebie i pozwoli w dobrych nastrojach przygotowywać się do kolejnego meczu ligowego. W 2 kolejce Arka II zagra na własnym boisku z Gryfem Słupsk.