23.07.2016

Sparing drugiego zespołu.

Pożyteczny sparing rozegrał dzisiaj w Gniewinie nasz drugi zespół. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego grali z Hapoelem Ra'anana AFC, szóstym zespołem izraelskiej ekstraklasy w sezonie 2015/16. Goście wygrali 5:1 (3:0).

II zespół - Sparing nr 1

Arka II Gdynia - Hapoel Ra'anana  AFC 1:5 (0:3)
Bramki: Wośk 83' - 12', 15', 26', 55', 68'

Arka II: Pruszyński (46’ Więckowicz) – Gębiś (46’ Babiński), Kaszorek (55’ Lengiewicz), Chmielnicki, Wawszczyk (46’ Krakowiak) – Kłosowski, Łyszyk (55’ Wośk), M.Olszewski (46’ Hołtyn), Sikorski (46’ Pasieka), Nowicki – Węsierski

Spotkanie to stanowiło dla żółto-niebieskich zakończenie obozu dochodzeniowego. Skład naszej drużyny stanowili w całości młodzi zawodnicy z roczników 98-99, którzy stanęli naprzeciw dużo bardziej doświadczonej drużyny Hapoelu.

Już w 8 min. z dobrej strony pokazał się bramkarz Arki Piotr Pruszyński, który w ładnym stylu obronił rzut karny. Do końca pierwszej połowy rywale zdobyli jednak trzy gole. Trafiali do siatki w 12, 15 i 26 min. spotkania.

Po przerwie Hapoel zdobył jeszcze bramki w 55 i 68 min. Arka walczyła ambitnie, co zaowocowało w końcówce honorowym golem. W 83 min na listę strzelców wpisał się Kamil Wośk, który popisał się precyzyjnym strzałem z 20 metrów.

Trener Robert Wilczyński po meczu podsumował ten sparing jako pożyteczny dla swoich młodych zawodników.

- Młodzież mogła się sprawdzić na tle bardzo silnego rywala z ekstraklasy izraelskiej. Trzeba podkreślić, że na boisku w naszych szeregach wystąpili sami juniorzy. Szansę do wykazania się mieli obaj nasi bramkarze i mimo utraty kilku goli, zaprezentowali się z dobrej strony. Na pewno było to dla chłopaków pożyteczne doświadczenie, które pomoże nam w dalszej pracy.

Kolejny mecz kontrolny nasz drugi zespół rozegra za tydzień z Gedanią Gdańsk.