TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.05.2016

Mateusz Szwoch i jego przyszłość. Wróci do Legii?

Mateusz Szwoch był jednym z głównych architektów awansu Arki Gdynia do Ekstraklasy. Co prawda umowa wypożyczenia zawodnika z Legii Warszawa obowiązuje jeszcze na kolejny sezon, ale działacze klubu ze stolicy mogą po niego znów sięgnąć.

 

Zawodnik na wiosnę zbierał znakomite recenzje. Zanotował kilka kluczowych podań, z których skorzystali Dariusz Formella i Paweł Abbott. Do pełni szczęścia brakowało mu bramki, której doczekał się za siódmym podejściem. Szwoch w 33. minucie otworzył wynik meczu z PGE GKS-em Bełchatów.

 

Kilka tygodni później zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Golem w meczu z Drutex-Bytovią Bytów utalentowany pomocnik otworzył Arce drzwi do Ekstraklasy. - To moja najważniejsza bramka w karierze - mówił Szwoch.

 

Wypożyczenia zawodnika z Legii do Arki okazało się strzałem w dziesiątkę. Zawodnik wrócił do wielkiej formy, z kolei żółto-niebiescy awansowali do Ekstraklasy. Dla warszawskiego zespołu pozytywem jest fakt, że może otrzymać gotowego zawodnika, który podejmie rywalizację o miejsce w pierwszym składzie.

 

Od kilku tygodni w środowisku dyskutuje się na temat przyszłości piłkarza. Co prawda umowa wypożyczenia zawodnika z Legi Warszawa obowiązuje jeszcze na kolejny sezon, ale działacze klubu ze stolicy mogą po niego znów sięgnąć.

 

Sam zawodnik bardzo spokojnie podchodzi do swojej przyszłości. - Ja o tym nie decyduję. Legia mnie na bieżąco obserwowała. Rozmawiałem z dyrektorem Żewłakowem, który oglądał moje mecze. To nie jest tak, że słuch nagle o mnie zaginął, bo wyjechałem do Gdyni - przyznaje zawodnik.

 

- Chcę jednak grać, a nie siedzieć na ławce. W Gdyni czuję się znakomicie. Jeśli trener Czerczesow nie będzie mnie bardzo potrzebował, to pewnie w Arce zostanę. Nie ukrywam, że chciałbym dalej grać dla tego klubu - deklaruje Szwoch.

 

Karol Wasiek

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia