26.05.2016

Wygrana juniorów młodszych w Bydgoszczy.

Świetnie spisali się nasi juniorzy młodsi, którzy  w Bydgoszczy wygrali pewnie z Chemikiem 3:0. W niedzielę na koniec długiego weekendu w Gdyni o godz. 13.00 rozegrają derby z Lechią Gdańsk.W tej chwili Arka traci do lokalnego rywala 4 punkty.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 11 kolejka:

Chemik Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:3 (0:2)

Bramki: Polański 2 (6', 10') , samob. 58'.

Arka: Więckowicz - Bednarski, Wieczorek (Manteufel 70'), Polański (Brojek 53'), Grabowski, Krakowiak (Kozakowski 62'), Nowakowski (Ryk 67'), Sikorski, Bugajewski (Gniadecki 62'), Kafka (Klecha 70'),Nowicki Sz.

Od początku młodzi "Arkowcy" byli mocno zdeterminowani, aby jak najszybciej zdobyć bramkę. Ta sztuka udała się im już w 7 minucie. Po świetnej akcji i dośrodkowaniu Wojciecha Kafki bramkę głową zdobył Adrian Polański. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0.

W kolejnych minutach żółto - niebiescy kontrolowali spotkanie. W drugiej części trafienie samobójcze zanotował obrońca Chemika, który nie zrozumiał się ze swoim bramkarzem. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe gdyby rzut karny wykorzystał Szymon Nowicki,  a sytuację sam na sam wykorzystał Sikorski.

Trener Jakub Frydrych o meczu:

Jestem bardzo zadowolny z gry i zaangażowania moich zawodników. Chemik to niewygodny zespół, który pokonał nas na naszym podwórku, dlatego bardzo zależało nam na rewanżu. Świetne zawody rozegrał Adrian Polański, który zdobył 2 bramki i był bardzo aktywny w całym spotkaniu. Już w niedzielę podejmujemy Lechię i zrobimy wszystko, aby odnieść kolejne zwycięstwo.