24.04.2016

Grali juniorzy: Zwycięstwo i porażka.

Tym razem nasze zespoły juniorskie grały w Gdyni. Juniorzy starsi przegrali 0:1 z Falubazem Zielona Góra, grając od 11 minuty w osłabieniu po czerwonej kartce Kłosowskiego.   Juniorzy młodsi odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach wiosennych Ligi Makroregionalnej.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 6 kolejka:

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 0:1 (0:0)

Bramka: 55'

Arka: Moczadło, Gębiś, Pasieka (87' Malanowski), Sikorski, Krakowiak, Hebel (77' Stepnowski), Olszewski M.,
Kłosowski, Gabor, Łyszyk, Nowicki (58' Bach)

Kluczowym momentem meczu był faul Kłosowskiego w 11 min. na połowie przeciwnika, za co otrzymał czerwoną kartkę. Od tego momentu "Arkowcy" do końca meczu grali w osłabieniu.

W pierwszej i drugiej połowie Arka starała się skutecznie bronić i kontratakować. Niestety w 55 min. przeciwnik wykorzystał grę w przewadze zdobył zwycieską bramkę. Pomimo usilnych starań naszej drużynie nie udało się doprowadzić do remisu.

żółta kartka: Bach

czerwona kartka: Kłosowski

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 26. kolejka:

Arka Gdynia - Falubaz Zielona Góra  4:0 (1:0)

Bramki: Kafka 24', Bednarski 50', Polański 59', , Ryk 72' (k)

Arka: Więckowicz, Bednarski, Wieczorek, Kozakowski (Skierka 74'), Grabowski (Manteufel 72'), Polański (Brojek 63'), Nowicki B., Nowakowski , Bugajewski, Ryk, Kafka (Klecha 67').

Od początku spotkania młodzi "Arkowcy" byli niezwykle zdeterminowani. Do przerwy na prowadzenie podopiecznych Jakuba Frydrycha wyprowadził Kafka. W 2 połowie trzy kolejne bramki dały pierwszą wygraną w rozgrywkach.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, ale zdaniem trenera Frydrycha szczególnie dobrze zagrali:  prawy obrońca Polański, który strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty oraz Oskar Ryk (asysta i bramka).