24.04.2016

3 liga: Arka II remisuje z Drawą.

Cztery gole i podział punktów w Gdyni. W 23 kolejce 3 ligi Arka II zremisowała z Drawą Drawsko Pomorskie 2:2 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Węsierski i Jakub Bach.

23 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Drawa Drawsko Pomorskie 2:2 (0:0)

Bramki: Węsierski 58', Bach 79' - Cierech 62', Witoń 88

Arka II: Miszczuk - Stolc, Wojcinowicz, Lisowski (23' Izdebski; 81' Stepnowski), Wojowski - Mosiejko, Regulski - Lomski (64' Lomski), Tomasiewicz, Czapłygin - Węsierski

Drawa: Otocki - Andrzejewski, Capek (68' Dzięgo), Cierech, Hermanowicz, Kosacki, Kupisz, Owedyk (85' Witkowski), Stukonis, Szymański, Wyganowski (84' Witoń)

Żółte kartki: Regulski, Węsierski

Sędzia: Karol Arys (Zachodniopomorski ZPN)

Widzów: 100

Spotkanie rozpoczęło się od groźnych strzałów z obu stron. W 5 min. Miszczuk świetnie interweniował po rzucie wolnym dla gości, a trzy minuty później z powietrza uderzył Tomasiewicz i nieznacznie się pomylił. W 13 min. Czapłyginowi zabrakło centrymetrów, by zmieścić piłkę w długim rogu bramki Drawy.

W 23 min. trener Wilczyński musiał dokonać zmiany w składzie. Z kontuzją murawę opuścił Lisowski, a w jego miejsce wszedł Izdebski. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych okazji do objęcia prowadzenia. Tuż przed gwizdkiem kończącym tę część spotkania uderzał z wolnego Mosiejko, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Tuż po przerwie zaatakowała Arka. W 47 min. najpierw wrzutkę w światło bramki Czapłygina odbił Otocki, a po chwili "poprawka" Mosiejki trafiła w zewnętrzną część słupka.

W 58 min. ataki Arki przyniosły powodzenie. Piłkę w pole karne wstrzelił Tomasiewicz, dotarła ona do Węsierskiego, który skierował ją do siatki mimo próby interwencji obrońcy jeszcze na linii bramkowej. Niestety goście szybko odpowiedzieli. W 62 min. Cierech pokonał Miszczuka mocnym strzałem po ziemi w długi róg.

W 72 min. Czapłygin dobrze zagrał ponad obrońcami do Bacha, jednak strzał naszego pomocnika wewnętrznym podbiciem minimalnie minął bramkę. Goście odpowiedzieli w 76 min. Cierech wpadł z piłką pole karne, odegrał do Szymańskiego, który uderzył na bramkę. Przed linią stał jednak jeden z naszych obrońców i zablokował strzał.

W 79 min. Arka ponownie wyszła na prowadzenie. Z prawej strony świetnie dośrodkował Stolc, a Bach strzałem głową pokonał bramkarza.  W 84 min. po świetnej kontrze wynik mógł podwyższyć Stepnowski, ale trafił w bramkarza. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do zawodników Drawy. W 88 min. dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Witoń i zapewnił swojej drużynie remis.

Mecz zakończył się podziałem punktów, po którym Arka II pozostaje na 12 miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie żółto-niebeiscy rozegrają już w najbliższy piątek, a będą to "małe derby" Gdyni z Bałtykiem.