11.03.2016

Arka - Zagłębie 2:2. Jeden punkt nagrodą za grę do końca.

Zagłębie było blisko wywiezienia z Gdyni trzech punktów, ale Arka znów pokazała charakter i w doliczonym czasie gry zdołała wyrównać. Ponad 8,5 tys. widzów obejrzało świetne widowisko i mogło z zadowoleniem opuścić gdyński stadion. Dzięki zdobytemu punktowi Arka zasiadła w fotelu lidera!

21. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Abbott 25', Formella 90+1' - Sobieraj 8'(s), Fidziukiewicz 76'

Arka: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Fialho, Warcholak - da Silva, Nalepa (60' Sambea), Łukasiewicz (85' Tomasiewicz), Formella - Szwoch (68' Siemaszko) - Abbott

Zagłębie: Fabisiak - Fonfara, Wezałow, Markowski, Udovicić - Matusiak, Martinez (64' Fidziukiewicz) - Ryndak (46' Bartczak), Dudek, Pribula - Arak (77' Wilk)

Żółte kartki: Formella, Sobieraj - Martinez

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 8602

0 min - poza kadrą meczową pozostali chorzy Yussuff, Sangoy, a także Socha. Wydaje się zatem, że ubytki są poważne, ale trener Niciński podkreśla, że kadrę ma wyrównaną, więc nie powinno to być nazbyt odczuwalne.

0 min - mamy chłodny piątkowy wieczór, ale dziś przy Olimpijskiej będzie z pewnością gorąco. Pięć lat Stadion Miejski czekał, aby znów wypełnić się blisko 9 tys. kibiców, a dziś taka liczba zasiądzie na trybunach!

0 min - rangę dzisiejszego spotkania doceniła takze piłkarska centrala, delegując do jego poprowadzenia arbitra na co dzień sędziującego w Ekstraklasie.

0 min - trybuny już niemal pełne, a temperatura na nich rośnie! Fantastycznie tu być!

0 min - rozbrzmiewa rota, a zawodnicy wychodzą z tunelu. Oczywiście Arka na żółto-niebiesko, a Zagłębie zagra dziś w białych kostiumach.

1 min - zaczęła Arka!

2 min - gdynianie staraja się od początku narzucić swój styl gry, na razie Zagłębie nie popełnia błędów

3 min - strata w środku pola arkowców i goście wyprowadzili akcję. Uderzał zza pola karnego Pribula, ale lekko i niecelnie.

5 min - Szwoch wygrał indywidualny pojedynek z obrońcą Zagłębia i wpadł z piłką w pole karne. Piłka od nogi obrońcy wychodzi za końcową linię. Rzut rożny.

5 min - dobra centra Szwocha, ale radzą sobie sosnowiczanie!

8 min - gol dla Zagłębia! Strzelcem... Sobieraj. Niepotrzebna strata piłki, po której goście wyprowadzili sprawną akcję. Ryndak zagrał piłkę przed bramkę, a tam niefortunnie interweniował nasz kapitan i Jałocha był bezradny.

11 min - strzał Nalepy z 18 metrów zablokowany

13 min - Matusiak uderzał z dystansu, ale niecelnie.

15 min - lepiej w ten meszli goście. Zdobyta bramka dodała im wiary, a nasi zawodnicy lekko zaskoczeni. Mamy nadzieję, że zaraz ta sytuacja się odwróci.

16 min - da Silva posyła piłkę pole karne Zagłębia, lecz Fabisiak pewnie ja chwyta.

17 min - tym razem centruje Warcholak, ale piłka spada na głowę obrońcy Zagłębia.

18 min - żółta kartka dla Formelli, za faul na Fonfarze

21 min - Dudek centruje spod linii bocznej, a Jałocha piąstkuje piłkę poza pole karne

24 min - bardzo dobra akcja i dośrodkowanie Szwocha, goście ratują się wybiciem piłki na rzut rożny

25 min - centruje Warcholak i Fabisiak ratuje się wybiem piłki nad poprzeczkę!

25 min - goooollll!!! Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafia na dalszy słupek, gdzie Abbott pewnie posyła piłkę do siatki!!

28 min - ależ było blisko! Formella przejął piłkę na połowie rywali pociągnął z nią kilkanaście metrów, a gdy znalazł się w polu karnym oddał strzał w kierunku dalszego słupka! Minimalnie niecelny!!!

32 min - genialna centra Formelli, który ku zaskoczeniu obrońców posyła piłkę przed bramkę zewnętrzną częścią stopy. Niestety Markowski dobrze przypilnował Abbotta i w ostatniej chwili odciął go od tej piłki!

38 min - Warcholak dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłka trafia w rękawice Fabisiaka.

40 min - i znów było groźnie pod bramką gości! Warcholak dopadł piłkę na 16 metrze, uderzył, lecz Fabisiak kapitalnie broni!

41 min - Martinez ogląda żółtą kartkę za faul na Warcholaku w okolica narożnika pola karnego.

42 min - centra Szwocha poszybowała minimalnie nad głową szybującego w powietrzu Łukasiewicza!

43 min - kolejne dośrodkowanie Szwocha ze stałego fragmentu gry. Tym razem Matusiak oddala zagrożenie od własnej szesnastki.

43 min - Abbott w trudnej sytuacji zdołał oddać strzał głową. Niestety niecelny.

45+1 min - w pole karne dośrodkowuje Warcholak, ale znów piłka pada łupem bramkarza z Sosnowca.

PRZERWA - po samobójczej bramce w 8. minucie, Arka zdołała się szybko podnieść i za sprawą Abbotta wyrównać wynik. Od tego momentu nasz zespół zaczął wyraźnie nadawać ton wydarzeniom na boisku i był bliski wyjścia na prowadzenie. Trzeba jednak podkreślić klasę Zagłębia, które potrafi groźnie kontrować i siać zagrożenie pod bramką Jałochy.

46 min - mecz wznowili podopieczni trenera Derbina.

46 min - Arak faulowany w odległości 30 metrów od bramki Jałochy.

47 min - strzał Matusiaka kapitalnie blokuje Fialho!

48 min - znów rzut wolny dla Zagłębia, ale tym razem już 20 metrów od naszej bramki.

49 min - Markowski trafia prosto w mur!

49 min - znów groźnie w naszym polu karnym. Świetna interwencja Sobieraja, który zablokował strzał Dudka z 16 metrów!

52 min - Zagłębie cały czas w ataku. Piłkę z naszego pola karnego znów wybija Sobieraj.

55 min - Udovicić uprzedza Szwocha i wybija piłkę na rzut rożny.

56 min - Szwoch posyła piłkę z narożnika boiska na głowę Łukasiewicza, ale ten nie był w stanie oddać silnego strzału na bramkę!

58 min - fantastyczny strzał Formelli z narożnika pola karnego, ale jeszcze lepsza interwencja Fabisiaka!

58 min - Sobieraj przerywa akcję Zagłębia i ogląda żółtą kartkę. To oznacza pauzę kapitana Arki w następnej kolejce.

60 min - Michał Nalepa niecelnym uderzeniem z dystansu kończy występ w tym meczu. Zmienia go Yannick Sambea. To debiut tego zawodnika przed gdyńską publicznością w nowych barwach.

63 min - da Silva bliski trafienia! Brazylijczyk świetnie nabiegł na piłkę wrzuconą przez Warcholaka, lecz nie  trafił czysto w piłkę!

64 min - na boisku melduje się Fidziukiewicz, który zmienia Martineza

67 min - świetna akcja Arki zakończona strzałem da Silvy tuż nad poprzeczką!

68 min - Siemaszko za Szwocha

76 min - gol dla Zagłębia! Fidziukiewicz dopadł piłkę w polu karnym Arki i posłał ją do siatki! Wcześniej Pribula zagrał prostopadle do Bartczaka, który padł w polu karnym, ale sędzia nie przerwał akcji, na czym skorzystał Fidziukiewicz.

77 min - Wilk zmienia Araka.

78 min - Sambea mocno z dystansu, Fabisiak broni!

83 min - świetną okazję miał Abbott! Wyłożył mu piłkę "na złotej tacy" Siemaszko, lecz Paweł skiksował!

85 min - Tomasiewicz zmienia Łukasiewicza

85 min - Jałocha dalekim wyjściem poza pole karne wyprzedził Fidziukiewicza!

86 min - Jałocha tym razem zmuszony do interwencji głową poza polem karnym. Taka gra to efekt pełnego ryzyka, które Arka ponosi za grę w poszukiwaniu wyrównania.

88 min - ależ było blisko! da Silva zagrywa piłkę wzdłuż bramki Zagłębia, a tam Formella w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę!

89 min - znów zdjęta piłka z nogi Formelli w polu karnym Zagłębia!

89 min - Siemaszko z dystansu! Niecelnie!

90+1 min - gooollll dla Arki! Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne, ta spada pod nogi Formelli, a ten uderzył po długim rogu do siatki!

KONIEC - wielkie emocje w spotkaniu na szczycie! Mecz pełen zwrotów akcji, z ostatecznie szczęśliwym finałem dla Arki, bo tak trzeba ocenić remis osiągnięty w doliczonym czasie gry za sprawą Formelli. W ten sposób Arka utrzymała przewagę trzech punktów nad Zagłębiem w ligowej tabeli.