11.03.2016

Statystyka meczu Arka - Zagłębie: Premierowe trafienie Formelli.10-tka Abbotta!

Przy rekordowej na Stadionie Miejskim w historii 1 ligi widowni (8602 widzów) Arka w doliczonym czasie gry wywalczyła remis i zachowała przewagę 3 punktów nad Zagłębiem Sosnowiec.

Dodatkowym "bonusem" tego remisu było to, że Arka objęła pozycję lidera 1 ligi. Jutro będzie atakować ją Wisła Płock, a zbliżyć się do czołówki będzie  chciał Zawisza grający w niedzielę w Legnicy.

91 minuta sprawiła więc, że Arka zamiast 3 miejsca, awansowała na 1 miejsce. Dała ten remis bramka zdobyta w 91 minucie przez Darka Formellę. To jego pierwsza bramka w zespole seniorów Arki w 10 występie!

W samej końcówce warto docenić dobre interwencje Konrada Jałochy poza polem karnym. Przy okazji warto podkreślić, że obserwatorzy meczu w telewizji ocenili, że druga bramka dla Zagłębia padła z pozycji spalonej co wyniku oczywiście juz nie zmieni...

Arka w tym meczu dwukrotnie odrabiała straty. Bramkę na 1:1 zdobył niezawodny Paweł Abbott. To jego 10-te trafienie w tym sezonie i zdaje się, że Paweł wypełnił obietnicę daną Prezesowi Arki!

Apelujemy jednak o to, aby się nie zatrzymywał! Paweł trafił w 3 kolejnym meczu z rzędu! Ma szansę więc gonić Janusza Surdykowskiego, który swego czasu (2013 rok) trafił w 5 kolejnych meczach (wcześniej w latach 90-tych byli to Arkadiusz Glaza i Adam Hering). Trzymamy kciuki!

Goście mimo, że w 1 połowie nie oddali celnego strzału objęli prowadzenie. Stało się tak wskutek samobójczego trafienia Krzysztofa Sobieraja. Nasz kapitan w tym meczu otrzymał żółtą kartkę i w kolejnym z Wigrami będzie pauzować.

W 2 połowie walka rozgorzała na dobre. Świadczy o tym liczba fauli, a także strzałów. Arka oddala ich w meczu aż 16, w tym 7 celnych. Goście oddali 2 celne strzały, nie wykonywali żadnego rzutu rożnego.

Brawa za walkę i kolejny siódmy już mecz naszej drużyny bez porażki.