27.02.2016

Sparing nr 7: Wisła Płock - Arka 2:0 (1:0).

Arka zimowe przygotowania kończyła w Płocku grając z Wisłą. To dwie najlepsze po jesieni drużyny w 1 lidze. W ostatnim meczu 2015 roku Arka wygrała u siebie w lidze 4:2. Teraz górą byli gospodarze wygrywając 2:0.

Sparing nr 7- zima 2015/16:

Wisła Płock - Arka Gdynia  2:0 (1:0)

Bramki: Reca 10', Bąk 85'

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński, Rogalski, Łuczak (67' Mroziński), Piotrowski (67' Bąk), Iliev (81' Kubus), Reca (67' Hiszpański), Lebedyński (67' Drozdowicz)

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik (46' Sobieraj), Fialho,  Warcholak( 72' Wojowski) - Yussuff (46' Da Silva), Nalepa (64' Łukasiewicz), Sambea, Bożok (46' Formella) - Szwoch (72' Tomasiewicz) -  Siemaszko (60' Sangoy)

żółte kartki: Sielewski, Stefańczyk.

0 min - kilku zawodników do Płocka trener Niciński nie mógł zabrać, ale wszyscy pozyskani zimą będą mieli okazję zaprezentować się podczas tego meczu. W szczególności czekamy na występ Argentyńczyka Gastona Sangoya.  Zapewne zobaczymy go po przerwie.

7 min - groźne uderzenie  Stefańczyka minimalnie ponad bramką Arki.

10 min - Reca wykorzystuje zbyt krótkie wybicie piłki głową przez Marcjanika i po jej przejęciu zdobywa bramkę na 1:0 dla Wisły.

14 min - znowu groźnie Reca, ale tym razem po jego rajdzie  Alanowi udało się zablokować dośrodkowanie w pole karne.

15 min - na razie w pierwszym kwadransie bez zagrożenia ze strony Arki.

18 min - ponownie aktywny Reca  szarżował lewą stroną, ale przegrał pojedynek z Warcholakiem.

19 min - dobra akcja Yussuffa prawą stroną.  W polu karnym powstrzymał go jednak Łuczak.

22 min - groźny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lebedyńskiego. Wspaniała parada Jałochy!

25 min - Jałocha czujny po kolejnym dośrodkowaniu Stefańczyka do Lebedyńskiego.

27 min - dwójkowa akcja Reca - Stepiński, wyjaśniona przez Yussuffa.

29 min - Iliev próbował lobować naszego bramkarza, ale uderzył niecelnie.

32 min - dobra akcja aktywnego Yussuffa. Minął dwóch zawodników Wisły, ale jego podanie do Bożoka zablokował Stefańczyk.

34 min - na to czekaliśmy. Prostopadłe podanie Szwocha do Siemaszki i bramkarz Wisły ratuje zespół dobrą interwencją poza polem karnym.

36 min - w odpowiedzi groźny strzał głową Lebedyńskiego.

40 min - po akcji Ilieva bliski zodbycia bramki Piotrowski.

43 min - niecelny strzał Rogalskiego z rzutu wolnego.

45 min - koniec I połowy. Gospodarze prowadzą 1:0.

46 min - po przerwie  3 zmiany w Arce.

47 min - ależ mogło być otwarcie 2 połowy. Siemaszko przegrywa sam na sam z Kiełpinem...

51 min - zamieszanie pod bramką Wisły po dośrodkowaniu Warcholaka. Zablokowane strzały Arkowców.

57 min - w starciu ucierpieli Iliev i Alan. Przerwa w grze.

60 min - na boisko za Siemaszkę wchodzi Gaston Sangoy.

61 min - dynamiczny rajd Recy zakończony dośrodkowaniem, jednak Jałocha na posterunku.

64 min - Łukasiewicz za Nalepę.

65 min - Stefańczyk dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale górą nasi obrońcy.

67 min - w Wiśle Mroziński za Łuczaka, Bąk za Piotrowskiego, Drozdowicz za Lebedyńskiego, Hiszpański za Reca.

69 min - w starciu ucierpiał Formella, ale wraca do gry. Żółta kartka dla Sielewskiego.

72 min - Wojowski za Warcholaka, Tomasiewicz za Szwocha.

76 min - na lewej stronie pokazał się Wojowski, jednak przegrał drybling z Rogalskim.

80 min - dośrodkowanie Stefańczyka z wolnego, bez zagrożenia dla naszej bramki.

81 min - za Ilieva Kubus.

84 min - kolejne dośrodkowanie aktywnego w Wiśle Stefańczyka.

85 min - akcja wprowadzonego po przerwie Hiszpańskiego prawą stroną, który wyłożył piłkę innemu rezerwowemu - Bąkowi, a ten zdobywa drugą bramkę dla Wisły nie dając szans naszemu bramkarzowi. Przegrywamy 0:2.

88 min. - niecelny strzał Marcusa.

90 min - koniec meczu. Wisła Płock wygrywa 2:0. Teraz przed nami liga i mecz w Katowicach.