26.08.2015

Arka - Wigry 0:2. Wigry pozostają koszmarem Arki.

Wigry Suwałki pozostają pechowym dla Arki rywalem. W trzecim kolejnym meczu tych drużyn, zespół trenera Kaczmarka odnosi trzecie zwycięstwo, tym razem 2:0. Arka może żałować przede wszystkim kilku zaprzepaszczonych znakomitych okazji do zdobycia gola, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy przewaga gdynian nie podlegała dyskusji.

5. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Wigry Suwałki  0:2  (0:0)
Bramki: Bartkowski 56'(k), Adamek 71'

Arka Gdynia: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Yussuff (78' Wojowski), Łukasiewicz, Nalepa (53' Tomasiewicz), Renusz (57' Abbott) -  Da Silva, Siemaszko.

Wigry Suwałki: Zoch - Bartkowski, Karankiewicz, Jarzębowski,  Bogusz, Żebrowski, Kalinkowski, Rafalskis (9' Ruszkul), Tarnowski, Moneta (81' Biel), Makaradze (57' Adamek)

Żółte kartki: Nalepa, Warcholak, Abbott, da Silva - Karankiewicz, Bogusz, Ruszkul

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 4137

0 min - po porażce w Sosnowcu Arka już dziś staje przed szansą na rehabilitację. Zadanie nie jest jednak proste, bo naprzeciw żółto-niebieskim staje dziś zespół, z którym w ubiegłym sezonie dwukrotnie zanotowaliśmy porażkę.

0 min - trener Niciński postanowił dziś sporo pozmieniać w wyjściowej jedenastce. Pojawili się w niej Stolc, Marcjanik i Yussuff. Na ławce rezerwowych tym razem zasiedli Fialho, Socha i Abbott. Będą też zmiany w ustawieniu, bo Marcus da Silva ze skrzydła przesunie się za plecy Rafała Siemaszki.

0 min - Hieronim Zoch i Tomasz Jarzębowski - dziś to ważne ogniwa w zespole Wigier Suwałki, a niedawno bronili barw Arki.

1 min - Arka oczywiście w żółto-niebieskich pasiakach, goście na biało.

4 min - świetna centra da Silvy w pole bramkowe Wigier, ale minimalnie z piłką rozminęli się Siemaszko i Yussuff!

5 min - znów piłka w szesnastce gości, trafiła tam pod nogi Siemaszce, który będąc tyłem do bramki, szukał strzału, ale został zablokowany!

7 min - Renusz oddaje strzał sprzed pola karnego, ale ponad bramką!

9 min - znów da Silva posyła piłkę na 12 metr przed bramką, tam błąd popełnia Jarzębowski, ale zmierzającego już do futbolówki Siemaszkę uprzedza obrońca!

9 min - i juz pierwsza wymuszona zmiana w ekipie z Suwałk, kontuzjowanego Rafalskisa mienia Ruszkul

11 min - kolejna dobra akcja Arki! Warcholak z lewej strony dośrodkowuje w szesnastkę, głową Renusz zgrywa piłkę w kierunku da Silvy, a Brazylijczyk w dogodnej sytuacji kiksuje!

14 min - po rzucie rożnym piłka trafia na 25 metr pod nogi Renusza, który decyduje się na uderzenie i posyła piłkę wysoko nad bramką Zocha.

15 min - Wigry na razie nie zagroziły bramce Arki, koncentrują się w 100% na defensywie.

18 min - kolejna nieudana próba strzału sprzed pola karnego w wykonaniu arkowców, tym razem autorem uderzenia był Nalepa.

19 min - pierwszy raz w tym meczu piłka w rękach Jałochy, lecz akcja gości nie należała do najgroźniejszych

21 min - Moneta uderzył z rzutu wolnego podyktowanego z lewej strony naszego pola karnego! Zmierzającą w okienko piłkę kapitalnie broni Jałocha!

24 min - Nalepa otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

25 min - Nalepa mógł otworzyć wynik tego meczu! Przejął piłkę przed polem karnym, zszedł do lewej strony i uderzył tuż przy prawym słupku!

28 min - Moneta uciekł Stolcowi na skrzydle i zacentrował wzdłuż bramki, ale szczęśliwie nie dotarła ona do żadnego z zawodników gości.

31 min - da Silva! Jak on tego nie wykorzystał!? Siemaszko dał kapitalną piłkę do Marcusa, który pomknął na sytuację sam na sam z Zochem i  uderzył obok słupka!

37 min - Nalepa próbował w ekwilibrystyczny sposób uderzyć na bramkę Zocha, ale spudłował. Wcześniej centrował w pole karne Renusz.

39 min - Arka próbuje koronkowej akcji na 16 metrze. Nalepa do da Silvy, da Silva do Siemaszki, ale Rafał na pozycji spalonej.

40 min - Nalepa sfaulował Bartkowskiego w niedużej odległości od naszego pola karnego. Może być groźnie.

41 min - po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, piłka zatańczyła w naszym polu karnym, ale szczęśliwie chwyta ją jednak Jałocha

43 min - ławą w pole karne wchodzili arkowcy, lecz z dośrodkowaniem poradzili sobie goście!

43 min - było naprawdę blisko! da Silva zagrał spod linii końcowej przed bramkę, gdzie Yussuffa w ostatniej chwili uprzedził Karankiewicz!

45 min - dwa strzały na bramkę Arki - pierwszy przecina Marcjanik, drugi strzał oddaje Bogusz, a Jałocha miał z nim kłopoty. Szczęśliwie nie zabrakło asekuracji ze strony naszych obrońców.

45+1 min - to mógł być mocny akcent na koniec pierwszej połowy! Siemaszko wszedł z piłką w pole karne, ale majac przed soba tylko jednego obrońcę podaje do Yussuffa. Anglik nienajlepiej przyjął piłkę i było po akcji...

PRZERWA - Arka zdecydowanie przeważa i powinna prowadzić. Zwłaszcza w pierwszych 20 minutach mocno przycisnęła rywala, ale najdogodniejszą okazję stworzyła w 31 minucie, której jednak nie wykorzystał da Silva. Trzeba poprawić skuteczność, bo ten element nie pozwala nam na razie przekuć wyraźnej przewagi na bramkowe prowadzenie.

49 min - niepotrzebny faul Nalepy, który przecież ma żółtą kartkę

52 min - Żebrowski mógł groźnie zacentrować spod linii końcowej, ale wyrzucił piłkę poza boisko

53 min - Tomasiewicz zmienia Nalepę, to chyba reakcja na ryzyko kolejnej kartki dla Michała.

55 min - rzut karny dla Wigier! Renusz fauluje Bogusza w polu karnym!

56 min - Bartkowski pewnie wykonuje jedenastkę! Niestety goście prowadzą 1:0!

59 min  - Yussuff w idealnej sytuacji, będąc sam na sam z Zochem, posyła piłkę obok bramki!

59 min - żółta kartka dla Karankiewicza.

63 min - Warcholak posyła kolejną piłkę, tam walczy o nią Siemaszko, ale nie może dziwić, że nie ma większych szans z rosłymi obrońcami z Suwałk.

66 min - bardzo mocny strzał po ziemi Warcholaka z rzutu wolnego, piłka zmierzała tuz przy słupku do bramki, ale spisał się Zoch i odbił to uderzenie poza boisko!

67 min - żółta kartka dla Warcholaka za faul na rywalu.

69 min - żółta kartka dla Bogusza za faul na Marcusie!

71 min - Warcholak tak zacentrował z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, że piłka o mało nie wpadła Zochowi za kołnierz do bramki!

71 min - i gol dla Wigier! Błyskawiczna kontra gości, Żebrowski zagrywa z prawej strony do wbiegającego w pole karne Adamka, a ten posyła pilkę do siatki!

76 min - dobra próba uderzenia z dystansu Tomasiewicza, Zoch paruje to na rzut rożny!

78 min - Wojowski zmienia Yussuffa.

79 min - fantastyczny pocisk z 30 metrów posłał Abbott! Zoch odbił to daleko przed siebie, ale nie było nikogo, aby to dobić!

81 min - Moneta został zmieniony przez Biela

83 min - bardzo słabe dośrodkowanie da Silvy z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Piłka ląduje wprost w ręce Zocha.

87 min - żółta kartka dla Abbotta za dyskusje z arbitrem

90 min - żółte kartki dla Ruszkula i da Silvy.

90+2 min - rozpaczliwe ataki Arki, poszukującej kontaktowego gola. Dużo piłek posyłanych w szesnastkę gości, ale ze wszystkimi radzą sobie podopieczni trenera Kaczmarka.

KONIEC - słaba druga połowa w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Nicińskiego zadecydowała o porażce z Wigrami. O ile w pierwszych 45 minutach można było narzekać „tylko” na skuteczność gdynian, o tyle druga połowa była już zupełnie nieudana. Dwa fatalne błędy w obronie bezlitośnie wykorzystał zespół z Suwałk, a gra gdynian stała się bardzo nerwowa i niedokładna. Szkoda, bo wykorzystując choćby jedną z wielu okazji w pierwszej połowie, kibice opuszczający stadion mogli być w zupełnie odmiennych nastrojach.