15.07.2015

Sparing nr 4: Arka wygrywa z Olimpią Grudziądz 2:1 (1:0).

Arka w tym tygodniu rozgrywa sparingi z rywalami z 1 ligi. Dzisiaj była to Olimpia Grudziądz. Żółto-niebiescy wygrali 2:1 (1:0) . Tym samym na ich końcie 3 zwycięstwa i remis podczas letnich przygotowań.

Lato 2015 - Sparing nr 4:

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz  2:1 (1:0)

Bramki: Abbott 35', Yussuff 78' - Cieśliński 84' (karny)

Arka I połowa: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Łukasiewicz, Gałecki,  Bożok - Siemaszko, Abbott

Arka II połowa: Jałocha - Stolc, Fialho, Wojcinowicz, Wojowski - Yussuff,  Mosiejko, Nalepa (82' Gałecki), Renusz - Tomasiewicz - Wardziński

Olimpia: Fabiniak - Gul, Łabędzki (62' Piter - Bućko), Piter-Bućko (32' Lewandowski), Droszczak (46' Juchacz),  Smoliński (46' Żołądź), Kłus (66' Smoliński), Zigon (46' Pawela), Skórecki (32' Szczot), Kaczmarek (62' Skórecki), Djousse (46' Cieśliński)

żółte kartki: Sobieraj, Abbott, Nalepa x2 - Kłus, Szczot

czerwona kartlka: Nalepa

0 min. - na sparing wrócił Rashid Yussuff. Kilku zawodników  poza kadra meczową (Kotkowski, Szerszeń, Czapłygin, Koziara, a także Marcus da Silva). Zaliczyli wraz z Brazylijczykiem Arturem Juniorem trening z Grzegorzem Wittem.

0 min - pogoda idealna do gry. Słońce za chmurami. Czekamy na dobre widowisko.

2 min - zaczęło się od akcji pod obiema bramkami. Najpierw do prostopadłego podania nie doszedł Siemaszko, którego uprzedził Fabiniak, a w rewanżu Djousse zagrażał bramce Arki, lecz tutaj Jałocha był szybszy.

3 min - kolejna akcja Arki. Wrzucał Siemaszko i Abbott niecelnie głową.

9 min - rzut rożny dla Olimpii po bolesnym zblokowaniu piłki przez Warcholaka.

10 min - tym razem z drugiej strony Kaczmarek , ale zbyt płasko i piłka wybita na aut.

12 min - po dobrej dwójkowej akcji Abbotta z Bożokiem, ten pierwszy wystawił piłkę Siemaszce,  który z pola karnego strzelił wysoko nad bramką.

15 min - szybka akcja Arki, którą po rajdzie prawą stroną strzałem tuż przy słupku po ziemi zakończył Lomski.

16 min - w odpowiedzi Skórecki dosordkował z lewej strony do Djousse, który głową w dobrej sytuacji strzelił niecelnie.

17 min - tym razem Lomski z woleja wprost w bramkarza Olimpii.

19 min - po dobrej akcji Olimpii dosordkowanie Pitera -Bućko zablokował Socha.  Po rogutuż obok bramki uderzał Zigon.

22 min - groźne dośrodkowanie Sochy z prawej strony i Siemaszce zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć piłkę glową.

23 min - po dośrodkowaniu Zigona goście reklamowali rękę Sobieraja.

29 min - żółta kartka dla Sobieraja, który ostro w słowach potraktował zagranie Djousse.

31 min - przez moment na boisku emocje wzięły górę, ale mamy po chwili uspokojenie w postaci kartek dla Abbotta i Kłusa.

35 min - 1:0 dla Arki . Bożok z rzutu rożnego idealnie na głowę Abbotta, który nie dał szans bramkarzowi!

40 min - akcję Bożoka lewą stroną zakończył dośrodkowaniem Warcholak, piłka trafiła pod nogi Lomskiego, którego silny strzał z trudem obronił Fabiniak.

42 min - akcja naszych stoperów w polu karnym! Sobieraj z prawej strony idealnie dośrodkował na głowę Marcjanika, jednak strzał Michała był niecelny.

45 min - koniec 1 połowy.

46 min - w drugiej połowie nasi trenerzy wymienili pełną jedenastkę.

47 min - Nalepa zaczął od mocnego uderzenia, jednak bramkarz rywali był  na posterunku.

49 min - Arka ciśnie rywali od początku II połowy. Groźnie strzelali Tomasiewicz, Mosiejko i Wardziński.

57 min - wolny dla Olimpii wykonywał Kaczmarek, lecz strzelił nad bramką.

62 min - Nalepa nieprzepisowo powstrzymał akcję rywali  i otrzymał żółta kartkę.

67 min - po początkowej wyraźnej przewadze Arki do głosu doszli goście. Po jednej z akcji strzelał Pawela.

69 min - tym razem Szczot z dystansu obok bramki.

73 min - akcję Arki niecelnym strzałem skończył Nalepa.

77 min - dobre rozegranie akcji Tomasiewicza z Nalepą. Ten wystawił piłkę Wardzińskiemu, ale ten strzelił mocno obok bramki.

78 min - goście próbowali, a to Arka trafiła. Prawą stroną poszedł Tomasiewicz, zgrał do Stolca, który po ziemi dograł przed bramkę rywali , a tam Yussuff nie dał szans bramkarzowi. 2:0!

82 min - druga żółta , w konsekwencji czerwona dla Nalepy za faul na Skóreckim. Za niego powrotnie na boisku Gałecki.

84 min - karny dla Olimpii po faulu Jałochy na Lewandowskim. Skutecznie trafia Cieśliński.

90 min - Szczot w jednej z ostatnich akcji Olimpii minął dwóch naszych zawodników i dośrodkował w pole karne. Tam nie trafił czysto w piłkę Pawela.

90 min - koniec meczu. Trzecia wygrana Arki w sparingu.

KARNETY NA NOWY SEZON JUŻ W SPRZEDAŻY! TRWA 2 ETAP!

Przypominamy, że kupno karnetu daje szereg korzyści i stałość ceny wobec ruchomych cen biletów, jakie będą w nowym sezonie.

ZACHĘCAMY DO KUPNA KARNETÓW PRZEZ INTERNET!