TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.06.2015

Spotkanie z kibicami podsumowało sezon.

W piątek wieczorem kibice spotkali się z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Tomaszem Banelem, Prezesem Wojciechem Pertkiewiczem oraz trenerem Grzegorzem Nicińskim.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3961_1917ae3e9a3c5e06cec2cb950ca3c32e.jpg

 

Podczas takiego spotkania kibice mieli okazję wyrazić swój pogląd na temat zakończonego sezonu i zadać pytania poszczególnym osobom.

 

Na początku witając kibiców Prezes Pertkiewicz oceniając sezon podkreślił , że miejsce zespołu jest poniżej oczekiwań, ale do całościowej oceny dokonanej przez pion sportowy brane będą pod uwagę nie tylko suche wyniki, ale realizacja nakreślonych zimą trenerowi Nicińskiemu zadań. Do tego zaliczył  ogrywanie młodych zawodników oraz selekcję tych, którzy po zakończeniu sezonu zostają i stanowić mają szkielet drużyny, który musi być uzupełniony kilkoma transferami.  Podkreślił, że tym razem nie będzie rewolucji kadrowej .

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_4021_c6d2b5fe17b782876e4a16de668dbedc.jpg

 

Nie zdradzając nazwisk przekazał, że w przyszłym tygodniu jest szansa na podpisanie kontraktu z nowym bramkarzem. Alan Fialho będzie  wypożyczymy na rok z Fluminense, gdzie ma jeszcze ważny kontrakt. Są także kandydaci na inne pozycje, ale  prowadzone są jeszcze rozmowy.

 

Prezes został poproszony także o ocenę działań klubu w zakresie marketingu, cen biletów i ustalono, że m.in. to będzie przedmiotem  rozmów z przedstawicielami kibiców na dodatkowym spotkaniu.

 

Padały jak zwykle pytania o budżet mijającego sezonu, a także ten planowany, kwestie pozyskiwania sponsora strategicznego, oceny współpracy z  firmami będącymi na trójmiejskim rynku zainteresowanymi współpracą z Arką.

 

Kibice  sugerowali inny system wynagrodzeń - (bardziej motywacyjny - red. ) dla zawodników poprzez zapisy w umowach , co zostało jednoznacznie wyjaśnione jako nierealne do wprowadzenia.

 

Kibiców interesowały także kwestie kar otrzymanych  podczas przyznawania licencji w tym i ub. roku.

 

Prezes potwierdził, że Klub odwoływał się od pierwszej decyzji  i uzyskał ugodę w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy PKOL. Kwestia tegorocznej jest także przedmiotem rozmów. Przyznał, że ocena Komisji wobec dostarczanych dokumentów była niejednoznaczna  i w przyszłości powinna spotykać się z większą przychylnością.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3992_83b5b80a956ff5271876ddc80991fda1.jpg

 

Prezes wraz z trenerem odnieśli się także do szczegółowej kwestii jaką było pytanie dotyczące sparingu z Lechem Poznań. Przekazano, że wobec planów Lecha nie można było znaleźć innego terminu niż planowany 5 lipca, ale ten upadł ze względów szkoleniowych wobec rozgrywania przez Mistrza Polski innego sparingu 4 lipca.

 

Prezes podziękował kibicom za aktywne wsparcie akcji dotyczącej poprawy jakości krzesełek na stadionie, co w trakcie poszczególnych rund także spędząło sen z powiek klubowego skarbnika. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_4002_c6da622e5af6057ab6a168f079f34c2e.jpg

 

Przewodniczący RN Tomasz Banel odniósł się do pytania o ocenę realizacji celów sportowych oraz organizacyjno-finansowych.

 

Potwierdził, że kontakt z Zarządem jest stały, a obok kwestii wyniku sportowego, istotna dla oceny pracy Klubu przez RN jest kwestia realizacji budżetu.

 

Ocenił, że cel finansowy klubu został zrealizowany i dodał, że jest on  ważny także w kontekście znalezienia nowego sponsora strategicznego.

 

Pytany o cel sportowy w przyszłym sezonie  ocenił, że drużyna nie powinna zakończyć ligi poniżej 5 miejsca.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3942_8ac4c157bf198d037ee49139997cdc75.jpg

 

Trener Niciński musiał poddać się ocenie wyników Arki, a także odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących poszczególnych zawodników .

 

Przyznał, że na ocenę spotkań w Gdyni rzutują 3 porażki z Bytovią, Zagłębiem i Olimpią.  Trener odniósł się także do kwestii pożegnania Łukasza Kowalskiego . Wielu kibiców miało odmienne zdanie dotyczące symbolicznego wejścia „Kowala” na boisko podczas meczu z Olimpią.

 

Trener wyjaśnił, że  przed spotkaniem omówił to z zawodnikiem, a przebieg meczu nie dał mu możliwości  wpuszczenia na boisko zawodnika i kolegi , którego ceni.

 

Dziękując kibicom za spotkanie wierzymy, że po kolejnych rundach odbywać się one będą  w lepszych nastrojach, gdyż żadna ze stron nie unikała od oceny, że 10-ta lokata Arki to pozycja która nikogo nie może zadawalać.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia