TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.03.2015

Robert Wilczyński: Budujemy mentalność zwycięzców.

Jesienią gra w III-ligowych rezerwach Arki Gdynia stała się trampoliną do pierwszej drużyny dla Tomasza Wojcinowicza. W niedzielę o godz. 17 meczem z Raselem Dygowo na Narodowym Stadionie Rugby rundę wiosenną rozpoczną ci, którzy dopiero czekają na możliwość treningów w I-ligowym zespole.

 

- Być w kadrze to jedno, ale by się tam utrzymać, trzeba prezentować równą formę. Nad tym pracuję z młodymi piłkarzami w drugim zespole. Jeśli uda się im zbudować mentalność zwycięzców, tabela sama ułoży się po naszej myśli - mówi trener Robert Wilczyński.

 

Rundę jesienną podopieczni Roberta Wilczyńskiego zakończyli na 8. miejscu w Grupie Bałtyckiej III ligi ze stratą 4 punktów do lidera. Indywidualnie na występach w rezerwach skorzystał przede wszystkim obrońca Tomasz Wojcinowicz. Niespełna 19-latek zimą przygotowywał się już z pierwszym zespołem i wywalczył sobie miejsce szerokiej kadrze, którą na wiosną będzie dysponował trener Grzegorz Niciński.

 

- Przykład Tomka Wojcinowicza czy wcześniej Maćka Wardzińskiego pokazują chłopakom, że droga do pierwszej drużyny nie jest tak odległa jak mogłoby się wydawać. Znacznie większym wyzwaniem jest jednak utrzymać się w niej. Do tego jest potrzebna stabilizacja formy na wysokim poziomie i nad tym w dużej mierze pracujemy z chłopakami w rezerwach - mówi trener Wilczyński.

 

Arkę II zimą opuścili obrońcy Kamil Godula i Michał Sztandar. Z zespołu juniorów włączono do kadry natomiast Jakuba Nowakowskiego i grającego na pozycji "10" Maksymiliana Hebla. Tuż przed startem ligi do drużyny dołączył także 18-letni pomocnik ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Jakub Stepnowski. Żółto-niebiescy wspomagani pojedynczymi zawodnikami z pierwszej drużyny, rozegrali w sumie sześć sparingów z przeciwnikami z III i IV ligi. Z bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki odnieśli najlepszy wynik ze wszystkich trójmiejskich III-ligowców (gorsze statystyki miały rezerwy Lechii Gdańsk i Bałtyk Gdynia.

 

- Zależy nam na tym, by ogrywać młodzież. Z drugiej strony mamy świadomość, że najważniejszy jest pierwszy zespół. Trenerzy Grzegorz Niciński i Grzegorz Witt będą tam posyłać zawodników, którzy nie znajdą się w meczowej osiemnastce, by zachowali cykl treningowy. Pamiętajmy jednak, że w I-ligowym zespole jest już i tak sporo młodzieży, więc to głównie ona będzie do nas dołączać - wyjaśnia trener Wilczyński.


 

Choć udział w sparingach pierwszej drużyny mają za sobą Damian Mosiejko, Jakub Bach czy Dawid Tomczak, Wilczyński faworytów do awansu w klubowej hierarchii wskazywać nie chce. Podobnie zresztą jak konkretnego celu jeśli chodzi o pozycję w tabeli Grupy Bałtyckiej na koniec sezonu.

 

- Czekam przede wszystkim na stabilną formę moich zawodników. Chcemy wygrywać i budować mentalność zwycięzców. Takie podejście sprawi, że tabela sama ułoży się po naszej myśli - dodaje szkoleniowiec.

 

Arka II rundę wiosenną zainauguruje w niedzielę meczem z Raselem Dygowo na Narodowym Stadionie Rugby. Początek o godz. 17. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

 

Sparingi - bilans: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka bramki 13:8

 

24 stycznia KS Chwaszczyno (III liga) Gdynia 3:2 (2:1) Bramki: Paweł Abbott 2, Krystian Patok

31 stycznia, Gdynia: Concordia Elbląg (III liga) 1:1 (1:0) Jakub Bach

7 lutego, Gdynia: Anioły Garczegorze (IV liga) 2:1 (1:0) Maksymilian Hebel, Dawid Tomczak

14 lutego, Gdynia: Wda Świecie (III liga) 2:2 (1:1) Hebel 2

21 lutego, Gdynia: Gryf Wejherowo (III liga) 1:2 (0:1) Tomczak

28 lutego, Gdynia: Motor Lubawa (IV liga) 4:0 (1:0) Jakub Izdebski, Mateusz Skrzypczak, Dawid Wańczuk, Jakub Kłosowski

 

Rafał Sumowski

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia