16.11.2014

Arka - GKS 2:1. Znów punkty o smaku brazylijskiej kawy

Arka odnosi trzecie kolejne zwycięstwo! Znów w rolach głównych wystąpili zawodnicy z Kraju Kawy, bo bramki dla gdynian zdobyli Alan Fialho i Marcus da Silva. Wielkie brawa należą się jednak całej drużynie, bo rywal z Katowic zawiesił dziś bardzo wysoko poprzeczkę.

17. kolejka I ligi

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:1 (1:0)

Bramki: Fialho 29', da Silva 60'(k) - Cholerzyński 63'

Arka Gdynia: Miszczuk - Glauber (46' Kowalski), Fialho, Sobieraj, Warcholak - da Silva, Nalepa, Ława, Wojowski (80' Jagiełło)- Lech (46' Łukasiewicz) - Szubert

GKS Katowice: Bucek - Pietrzak, Czerwiński, Cholerzyński, Goncerz, Januszkiewicz (81' Ceglarz), Sobotka (75' Zapotoczny), Kujawa, Duda (75' Bodziony), Pielorz, Pitry

Żółte kartki: Łukasiewicz, Szubert - Goncerz, Pielorz, Cholerzyński, Duda, Kujawa

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Widzów: 3367

0 min - to zdecydowanie najchłodniejszy dzień meczowy w tym sezonie dla kibiców Arki. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to miało nazbyt dużego przełożenia na frekwencję. Poza tym, jak w wywiadzie przyznał Alan Fialho, nawet garstka kibiców Arki potrafi stworzyć bardziej gorącą atmosferę od kilkutysięcznej grupy fanatyków w Brazylii.

0 min - dziś na wyjątkowej czujności musi się mieć Jakub Miszczuk, który będzie miał za zadanie powstrzymać lidera klasyfikacji strzelców Grzegorza Goncerza. Snajper GKS-u pokazał choćby w ostatnim meczu z Tychami, że potrafi wykorzystać najmniejszy błąd bramkarza rywali.

5 min - pierwszy korner dla GKS-u, dobrze spisują się nasi obrońcy

6 min - kontra Arki, Nalepa nieomal nie wyszedł sam na sam z Buckiem, a gdy oddał strzał,  piłka poszła po nogach obrońców i bramkarz z Katowic nie miał kłopotów z jej chwyceniem!

7 min - Pietrzak z rzutu rożnego, tym razem świetnie piąstkował Miszczuk.

9 min - niezłe dośrodkowanie Warcholaka, ale nie pomylili się obrońcy z GKS-u

11 min - dobre wstrzelenie piłki przez Ławę w pole karne. Futbolówkę chwycił Bucek, a na jego błąd czychał już da Silva

12 min - kapitalna okazja GKS-u! Sobotka zacentrował z lewej strony, a do piłki doszedł Kujawa i z 3 metrów nie trafił do bramki!

14 min - Miszczuk wygrywa pojedynek oko w oko z Pietrzakiem! To już drugie bardzo poważne ostrzeżenie dla naszego zespołu.

15 min - rzut rożny dla gości, po którym piłka przyadkowo odbijała się od nóg zawodników! Znów fortuna uśmiecha się do drużyny Grzegorza Nicińskiego!

20 min - GKS osiągnął lekka przewagę w środku pola i dlatego zdecydowanie trudniej Arce konstruować akcje w ofesywie.

20 min - da Silva miał kilka metrów przestrzeni i zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Niestety piłka trafia w nogi... Michała Szuberta.

26 min - Ława dośrodkowuje z rzutu rożnego, przy bliższym słupku główkował Alan Fialho, ale piiłka szybuje ponad poprzeczką

28 min - znów Ława zagrywa ze stałego fragmentu, tym razem z rzutu wolnego, piłka zmierzała na głowę da Silvy, ale strącił ją na rzut rożny obrońca

29 min - gooolll dla Arki!!! Alan Fialho! Po zagraniu w pole karne przez Wojowskiego, piłkę wybili obrońcy, dopadł do niej Alan Fialho i kapitalnym strzałem z 18 metrów po ziemi, tuż przy słupku trafia do bramki!

29 min - duże pretensje do arbitra mieli goście, którzy domagali się decyzji o pozycji spalonej jednego z arkowców, gdy zagrywał piłkę w pole karne Wojowski. Kartki zobaczyli Pielorz i Goncerz.

32 min - popisowa akcja na małej przestrzeni da Silvy, który osaczony przez obrońców zdołał oddać celny strzał! Broni Bucek.

36 min - zakotłowało się w naszym polu karnym, gdzie dwukrotnie w piłkę nie trafili zawodnicy trenera Skowronka

38 min - strzał Pitrego broni jakub Miszczuk

39 min - dośrodkowanie Wojowskiego wzdłuż bramki mija nie tylko obrońców gości, ale niestety też wbiegających gdynian

41 min - niezła akcja Arki, szkoda, że próba dogrania przez Szuberta w pole karne zatrzymała się na pierwszym obrońcy z Katowic.

42 min - znów groźna akcja Brazylijczyka, tym razem w roli głównej Glauber! Przejął piłkę przed polem karnym i poszukał strzałem dalszego słupka, lecz nieznacznie się pomylił!

44 min - niepotrzebny faul Wojowskiego w bocznej strefie boiska. Dosrodkowuje Pietrzak wprost pod naszą bramkę, ale tam świetnie zachowuje się Fialho i wybija piłkę.

46 min - Januszkiewicz bardzo niebezpieczie uderzył z dystansu, ale wzorowo spiuje się Miszczuk! To nie był łatwy strzał, bo piłka zdążyła jeszcze przed nim skozłować.

PRZERWA - znów w roli głównej w Arce wystąpili Brazylijczycy, a konkretnie Laln Fialho, który pięknym strzałem dał naszej drużynie prowadzenie. Trzeba jednak przyznać, że sporo szczęścia jest przy żółto-niebieskich, bo gościa mieli kilka idealnych sytuacji do pokonania Miszczuka. Arka musi przede wszystkim lepiej zagrać w środkowej strefie boiska, bo tam na razie dominują Pitry i spółka.

46 min - w Arce dwie zmiany - Łukasiewicz za Lecha i Kowalski za Glaubera. Ta druga roszada podyktowana jest urazem Brazylijczyka.

46 min - Sobieraj kapitalnie zablokował strzał Goncerza z 17 metrów!

47 min - potężny "kocioł" w naszym polu karnym, ale wychodzimy z tego obronną ręką.

55 min - Szubert przegrał wyścig za piłką z Buckiem, ale bramkarz był w zdecydowanie bardziej uprzywilejowanej sytuacji.

56 min - rzut rozny wykonał Pietrzak, ale piłka nie dotarła do żadnego zawodnika gości. Po chwili lekki strzał Cholerzyńskiego broni  Miszczuk!

58 min - karny dla Arki! Szubert do końca powalczył o piłkę, a ta trafia w rekę obrońcy!!!

60 min - da Silva bardzo precyzyjnie przy słupku i 2:0!!! Arka znów tańczy brazylijską sambę!

60 min - nie mógł się z tą decyzją sędziego pogodzić trener Skowronek, którego arbiter odsyła na trybuny!

63 min - gol dla GKS-u! Nieszczęśliwie tym razem głową strącił piłkę Fialho, bo ta spadła na nogę Cholerzyńskiego, a ten nie zaprzepaścił tej okazji!

65 min - ogromne zamieszanie w polu karnym Arki, ale nie pomylił się da Silva, który w ostatniej chwili zablokował strzał rywala!

67 min - zbyt mocne dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego i grę wznowi bramkarz z Katowic

68 min - przeważają goście, szukający wyrównującej bramki. Arka próbuje kontrować, co katowiczanie przerywają faulami i łapią żółte kartki.

69 min - groźne wejście Januszkiewicza, centra spod linii końcowej i Goncerz pudłuje!

70 min - Wojowski niemal sam na sam z bramkarzem, strzela w kierunku dalszego słupka i myli się o centymetry!

72 min - szybki wypad Arki, da Silva zagrywa z prawej strony, ale bezbłednie zachował się Bucek i przeciął to podanie!

74 min - Wojowski fauluje Pitrego w okolicach narożnika pola karnego Arki. Po centrze z wolnego bardzo czujnie zachował się Kowalski!

75 min - kontra Arki! Nalepa dobrze zagrywa do Szuberta w pole karne, ten mija bramkarza i chce odegrać do wbiegającego przed pustą bramkę Ławy, ale robi to już zza linii końcowej!

75 min - podwójna zmiana w zespole GKS-u.

79 min - fantastyczna próba strzału z 25 metrów Szuberta, ale jeszcze lepsza robinsonada Bucka!

79 min - Jagiełło za Wojowskiego

81 min - Ceglarz za Januszkiewicza

82 min - "żółtko" dla Łukasiewicza, ale ta interwencjanaszego pomocnika była konieczna, bo goscie wyprowadzali groźną akcję

86 min - Arka umiejętnie się broni przed napierającymi zawodnikami z Katowic

89 min - duże nerwy w końcówce tego spotkania. Arka albo przerywa akcję wybiciem piłki na aut, faulem, a jak się uda - kontruje.

90 min - cztery minuty doliczy arbiter

90+2 min - świetnie wypiąstkował piłkę Miszczuk zacetrowaną w nasze pole karne!

90+3 min - Szubert sam na sam z Buckiem i... przegrywa ten pojedynek!

KONIEC - bardzo ważne zwycięstwo Arki z rywalem, który zaprezentował się dziś z bardzo dobrej strony, dlatego smak zdobytych dziś punktów będzie wyjątkowy. Arka tym samym zrównuje się punktami z GKS-em i może z optymizmem przystąpić do rundy rewanżowej, która startuje już za tydzień.