20.09.2014

Arka - Chojniczanka 1:1. Wciąż bez zwycięstwa w Gdyni...

Liczyliśmy na determinację, walkę i trzy punkty dla Arki. Niestety były tylko te dwa pierwsze elementy, bo w Gdyni zostaje zaledwie jedno oczko. Od 50 minuty graliśmy w dziesiątkę i to głównie zadecydowało o tym, że Chojniczanka w samej końcówce wyrwała Arce zwycięstwo.

9. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
Bramki: Szubert 13' - Kieruzel 89'

Arka: Skowron - Kowalski, Łukasiewicz, Marcjanik, Warcholak - Calderon (53' Fialho), Ława, Nalepa, Jagiełło (60' Wojowski) - Lech (68' Glauber) - Szubert

Chojniczanka: Misztal - Kieruzel, Markowski, Jankowski (46' Iwanicki, 76' Radler) - Gancarczyk, Chyła, Czerwiński, Niedziela (63' Feciuch), Pietruszka - Mikołajczak, Siemaszko.

Żółte kartki: Lech, Kowalski, Nalepa (dwie), Skowron, Ława - Gancarczyk, Chyła, Mikołajczak
Czerwone kartki: Nalepa (50' za dwie żółte)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 4709

0 min - Arka szuka piewszego zwycięstwa na własnym stadionie. Dziś w pierwszym składzie od początku Kowalski, Claderon i Szubert.

0 min - dziś w drużynie rywali znów widzimy piłkarzy, którzy mają w swoim CV grę w Arce. Dziś sa nimi Siemaszko i Niedziela. W składzie Chojniczanki jest także Tomasz Mikolajczak, który był bardzo bliski angażu w Gdyni.

2 min - niepewnie zaczęła nasza defensywa. Pierwszy rzut rożny dla gości, ale bez strzału na bramkę Skowrona.

3 min - już trzeci korner dla Chojniczanki i było groźnie! Tym razem Warcholak udaremnił oddanie strzału Niedzieli!

6 min - na razie częściej piłka w posiadaniu gości. Wyraźnie udało się im zaskoczyć arkowców, którzy zdążyli przyzwyczaić do dominacji w pierwszych minutach swoich spotkań.

8 min - udany rajd Jagiełły lewą stroną przyniósł rzut wolny na wysokości pola karnego.

9 min - sprytne rozegranie  stałego fragmentu gry przez Nalepę, który idealnie podał do Ławy, ale ten nieczysto uderzył w piłkę!

10 min - Kowalski uderzył głową, ale bardzo niecelnie.

13 min - goooollll dla Arki! Piękne dośrodkowanie Kowalskiego, a Szubert tylko przyłożył głowę i mamy prowadzenie!!! Dwóch zawodników, ktorzy powrócili dziś do pierwszego skladu, wypracowało bramkę dla żółto-niebieskich.

16 min - nieudana próba strzału z dystansu Gancarczyka

19 min - duże problemy z Szubertem mają obrońcy z Chojnic. Michał został sfaulowany przez Jankowskiego w odległości ok. 35 metrów od bramki Misztala. Bezpośredni strzał Warcholaka mija bramkę w dużej odległości

20 min - niezrozumiała decyzja sędziego o rzucie wolnym dla gości. Za dyskusję kartką ukarany Kowalski.

21 min - wrzutka z rzutu wolnego Pietruszki bardzo groźna, ale akcja kończy się faulem na Skowronie.

22 min - zaostrza się nam spotkanie. Zaiskrzyło pomiędzy Nalepą i Pietruszką, ale sędzia Pskit tym razem nie wyciągnął kartek.

23 min - z rzutu roznego zacentrował Gancarczyk, a głową z kilku metrów pod poprzeczkę uderzył Kieruzel! Fantastycznie spisał sie jednak Skowron, który uratował Arkę wybijając piłkę!

25 min - kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gancarczyka i skutecznie piąstkuje Skowron!

26 min - goscie wyraźnie przeważają. Jak do tej pory skutecznie radzą sobie z atakami Chojniczanki gdyńscy obrońcy i bramkarz.

28 min - do strzału przewrotką złożył się Rafał Siemaszko, co pamiętamy w jego wykonaniu jeszcze z czasów gry w Arce. Strzał nie był jednak skierowany w stronę bramki Łukasza Skowrona.

31 min - bardzo dobre podanie Calderona do Lecha, a ten pięknie przyjął piłkę klatką piersiową na 16 metrze i od razu uderzył, ale niecelnie!

32 min - dalekim wyjsciem z bramki Łukasz Skowron wyprzedził zawodnika Chojniczanki!

32 min - potężny strzał z 16 metrów Pietruszki zmierzał w światło naszej bramki, ale został zatrzymany przez jednego z naszych obrońców!

36 min - dośrodkowanie Pietruszki w pole karne spada na głowę Mikołajczaka, którego strzał spokojnie chwyta Skowron.

39 min - chyba już piąty rzut wolny z tego samego miejsca, czyli okolic narożnika pola karnego. Bardzo dobra centra Gancarczyka, ale znów górą gdynianie!

42 min - Siemaszko otrzymał piłkę w polu karnym od Niedzieli, który przeprowadził dobrą akcję prawą stroną. Strzał Siemaszki był jednak zbyt lekki, aby mógł zagrozić Skowronowi.

44 min - faul Nalepy w odległosci ok. 22 metrów od bramki Skowrona kończy się żółtą kartką. To oznacza pauzę tego zawodnika w następnym meczu. Strzał Chyły trafia w mur!

PRZERWA - Zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji mieli goscie, ale to Arka prowadzi w tym spotkaniu.To lustrzane odbicie tego, co zazwyczaj ogladaliśmy w Gdyni, bo to Arka grala, a wygrywali przyjezdni. Może to jest sposób na pierwsze zwycięstwo w Gdyni?

50 min - druga żółta kartka dla Nalepy za faul na 25 metrze! Gramy w osłabieniu!

51 min - potężne uderzenie Kieruzela z rzutu wolnego szybuje ponad bramką!

53 min - taktyczna zmiana w Arce. Za Calderona wchodzi Alan Fialho.

54 min - świetna interwencja Warcholaka, który wybił piłkę zagrywaną przed naszą bramkę przez Mikołajczaka!

57 min - Siemaszko był bliski wyrównania! Przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i uderzył w kierunku dalszego słupka! Nieznaczne pudło!

58 min - sędzia ocenił grę Skowrona jako grę na czas i pokazał mu żółtą kartkę.

59 min - Ława centruje z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie znalazł się w sytuacji dogodnej do oddania strzału.

60 min - Wojowski zmienia Jagiełłę.

62 min - ależ zagotowało się w naszym polu karnym! Strzał oddaje Iwanicki, a Skowron szczęśliwie wybija to na korner!

63 min - kolejny rzut rożny dla Chojniczanki, a Skowron się poślizgnął przy wyjściu do piłki! Szczęśliwie rywale nie potrafili skorzystać z tego prezentu!

65 min - niecelna próba Pietruszki z dystansu

67 min - niezliczona ilość rzutów rożnych dla Chojniczanki, która zdominowala grę. Wciąż jednak na prowadzeniu Arka!

70 min - nieudany strzał z rzutu wolnego Warcholaka oddany z ok. 35 metrów.

72 min - Czerwiński z dystansu i piłka mija słupek naszej bramki zaledwie pół metra!

75 min - Skowron dalekim wyjściem z bramki uprzedza Siemaszkę!

78 min - wracający Marcjanik skutecznie przerwał bardzo groźną akcję gości! Chwilę później kanonada na naszą bramkę, za kazdym razem skutecznie blokowana!

81 min - ależ nerwówka! Przyjezdni zaciekle walczą o wyrównującą bramkę, a Arka wciąż skutecznie i szczęśliwie się broni!

84 min - który to już raz faulowany jest Skowron? Dobrze, że te przewinienia dostrzega nienajlepiej dysponowany dziś arbiter Pskit.

89 min - gol dla Chojniczanki! Kieruzel popisał się potężnym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów!

KONIEC - bardzo dobre widowisko w Gdyni, ale znów bez happy end'u dla Arki. Chojniczanka całkowicie zdominowała mecz w drugiej połowie, głównie za sprawą czerwonej kartki dla Nalepy i dopięła swego w samej końcówce spotkania. Czy to był ostatni mecz trenera Dźwigały w roli szkoleniowca Arki?