20.09.2014

Statystyka meczu Arka - Chojniczanka.

Arka tylko zremisowała i nie poprawiła znacząco swojej sytuacji w tabeli. Ten remis może mieć swoje dalsze konsekwencje. Arka walczyła, broniła się niemal całą drugą połowę w 10-tkę... Niestety w 89 min. goście doprowadzili do remisu pieczętując swoją przewagę.

Po przerwie osłabiona Arka oddała tylko 2 niecelne strzały, goście po przerwie aż 7 razy z tego 2 razy celnie. Mieli przewagę także w rzutach rożnych co było konsekwencją licznych akcji ofensywnych.

Przed meczem pisaliśmy, aby Michał Nalepa uważał na kartkę , gdyż może pauzować. Niestety otrzymał aż dwie i osłabił Arkę nie tylko dziś, ale i w kolejnym spotkaniu z Wisłą w Płocku.

"Pocieszenia" w remisie zwolennicy "pechowych liczb" mogą szukać w fakcie, że od kilku spotkań Arka nie mogła pokonać bariery 1000 punktów w 1 lidze, zatrzymując się na liczbie 999 . Po wygranej z Tychami było to 998 punktów i wtedy wydawało się, że jest to kwestią 1 spotkania. Niestety czekać przyszło zdecydowanie dłużej. Oby więc ten tysięczny punkt  pozwolił uwolnić licznik bieżącego sezonu.

Cieszy skuteczność Michała Szuberta. Dziś zdobył bramkę po świetnym dośrodkowaniu Łukasza Kowalskiego.