14.09.2014

Juniorzy ze zmiennym szczęściem.

Z kompletem punktów po niedzielnych meczach juniorów pozostali tylko podopieczni Krzysztofa Janczaka, którzy wygrali w Gdańsku z Gedanią 4:1.

U siebie nie podołali Pogoni Szczecin podopieczni Roberta Wilczyńskiego przegrywając 2:3.

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 5. kolejka:

Gedania Gdańsk - Arka Gdynia  1:4 (0:0)

Bramki:  ??? 63' - Wośk 46', Kłosowski 56', Brodzik 78', 80' (k)

Arka: Więckowicz, Naczk (68' Kaszorek), Brodzik, Majdowski, Gębiś, Dorawa, M.Olszewski, Gabor, Kłosowski, Łyszyk (61' Krauze), Wośk (58' Czaja).

Zwycięsko zakończyli potyczkę juniorzy młodsi z rówieśnikami z Gedanii Gdańsk. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Mecz nie był łatwy, gdyż odbywał się na bardzo małym boisku, co ułatwiało Gedanii grę obronną. Arka dopiero w drugiej połowie znalazła receptę na pokonanie rywala. Szybko zdobyła dwie bramki, ale przeciwnik się nie poddawał i zdobył bramkę kontaktową w 63 min. Dopiero w końcówce mlodzi Arkowcy zdobywając 3 i 4 bramkę zapewnili sobie wygraną.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 6. kolejka:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:3 (0:0)

Bramki: Bartlewski 64', Patok 90' (k) -  Peda 53', Listkowski 81', Marczuk 84'

Arka: Moczadło, Godula, Lisowski, Wojcinowicz, Borski, Pobłocki (54' Kupczyk), Skrzypczak (r.96), Białek (76' Patok), Bartlewski (80'Wańczuk), Hebel (58' Eggert),Węsierski

W tym  meczu obie drużyny postanowiły zagrać bardzo ofensywnie. Zamiarem obu ekip było odzyskanie piłki jak najbliżej bramki i wyprowadzanie szybkich ataków. Pierwsza połowa nie wskazała faworyta, jednakże to gdynianie dwukrotnie mieli okazję wyjść na prowadzenie ,ale w sytuacjach sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości.

Po przerwie idealne podanie wykorzystał Peda nie dając szans bramkarzowi Arki, precyzyjnym uderzeniem po długim rogu w 52 minucie.  Była  to pierwsza okazja portowców na strzelenie  bramki. Gdynianie za wszelką cenę próbowali wyrównać i stało się to w 64 min. za sprawą Bartlewskiego,  który wykończył akcję skrzydłem.

Po tej bramce gdynianie ruszyli mocno do ataków, ale niestety padła dla rywali ze Szczecina w 82 min. Zaledwie 2 min. później pięknym uderzeniem  z rzutu wolnego popisał się Marczuk. Gdynianie odpowiedzieli bramką z rzutu karnego po niefortunnej interwencji zawodnika ,który zatrzymał piłkę ręką. Karny na raty wykorzystał Patok. Niestety to punktów nie przyniosło.