TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.07.2014

Trener wpaja taktykę.

Trener Dźwigała przychodząc do Gdyni jasno deklarował, że ma swój pomysł na grę Arki. Jego drużyna ma dużo grać piłką, prowadzić grę i starać się zdominować przeciwnika. Aby taką filozofię wpoić nowobudowanej drużynie trzeba jednak wykonać tytaniczną pracę na treningach, więc nie może dziwić, że dużą część zajęć żółto-niebiescy poświęcają właśnie taktyce.

 

Taktyka zdominowała oba piątkowe treningi arkowców. Popołudniowe zajęcia można było podzielić na cztery części. Pierwsza to oczywiście rozgrzewka. Trzy kolejne to jednak już pełne skupienie na elementach taktyki. Najpierw trener Dźwigała zaserwował swoim podopiecznym grę na boisku skróconym o połowę swojej normalnej długości, gdzie zawodnicy musieli skrupulatnie realizować zadania wyznaczone przez swojego szkoleniowca. Kolejne ćwiczenie polegało na wydzieleniu z drużyny dwóch grup: ofensywnej i defensywnej, z których każda wpajała swoje niuanse taktyczne. W ataku ćwiczono szybkie rozegranie piłki i wykończenie akcji strzałem, natomiast w obronie skupiono się na przemieszczaniu się całej linii defensywnej wraz z rozwojem sytuacji na boisku. Ostatnia część piątkowego treningu polegała na połączeniu obu grup i próbach konstruowania akcji w ataku i ich rozbijaniu przez obrońców.

 

Skład drużyny ćwiczącej na boisku nie różnił się od tego, który mogliśmy zaobserwować w ostatnich dniach. Poszerzyło się natomiast do trzech grono ćwiczących indywidualnie. Do Marcusa da SIlvy i Michała Szuberta dołączył bowiem Jacek Kusiak, który dziś podpisał umowę z naszym klubem.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_9935_bc14409d82efefa2e05ef494717acd64.jpg

 

- To szybki, waleczny i przede wszystkim bardzo skuteczny piłkarz – tak krótko scharakteryzował tego zawodnika Grzegorz Niciński, który zna Kusiaka ze wspólnej pracy w Gryfie Wejherowo.

 

– Może grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie pomocy, swobodnie korzysta w grze z lewej i prawej nogi. Temu zawodnikowi trzeba dać szansę, którą Jacek mam nadzieję w pełni wykorzysta.

 

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że Kusiak szybko dołączy do drużyny na boisku i potwierdzi słowa trenera Nicińskiego na swój temat.

 

Arkadiusz Skubek

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia