TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.02.2014

Przed startem wiosny: Co słychać u rywali? cz.1.

Sobotni sparing z Olimpią Grudziądz, która zajmuje 7 miejsce w I lidze, daje okazję do podsumowania poczynań czołowych drużyn na rynku transferowym oraz wyników zimowych sparingów.  Liga rusza już za niecałe trzy tygodnie, postanowiliśmy przyjrzeć się zmianom w składach oraz wynikom sparingów pierwszej trójki ligi.

 

Lider pierwszej ligi czyli Górnik Łęczna zakontraktował Miroslava Bożoka. Zawodnik dla którego Arka była pierwszym klubem w Polsce, przeniósł się ze swojej rodzinnej miejscowości Michalowice do Łęcznej. Drugim znanym zawodnikiem jest Łukasz Mierzejewski, doświadczony obrońca który wystąpił w 162 meczach Ekstraklasy ma wzmocnić defensywę Łęcznian. Ponadto do drużyny dołączył dwudziestolatek Wojciech Kalinowski z czwartoligowego KS Łomianka. Z drużyny odeszło kilku zawodników jednak jedyny który pojawiał się na placu gry to młody napastnik Michał Paluch.

 

W sparingach Górnik Łęczna nie przegrał żadnego spotkania, sześć spotkań zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Jurija Szatałowa, natomiast dwukrotnie padł remis. Górnik wygrał z Rozwojem Katowice, GKS - em Katowice, Lublinianką Lublin, Siarką Tarnobrzeg, Wartą Poznań oraz Chrobrym Głogów.

 

Druga drużyny ligi czyli GKS Bełchatów, który traci do lidera 3 punkty, do wicelidera także dołączyło trzech zawodników. Najbardziej znanym jest obrońca Jagiellonii Białystok Alexis Norambuena. Dotychczas etatowy defensor "Jagi" w rundzie wiosennej powalczy o Ekstraklasę dla Bełchatowa. Do drużyny dołączyło także dwóch napastników, jednym z nich jest Łotysz Daniils Turkovs, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i puchar Łotwy z FK Ventspilis zdobywając 11 bramek w 25 meczach. Drugim jest Macedończyk Hristijan Kirovski, który w swoim CV ma grę w lidze ukraińskiej, cypryjskiej, rumuńskiej  i serbskiej. Jedynym zawodnikiem który opuścił drużynę jest Raul Gonzalez, obrońca opuścił GKS po niespełna dwóch latach gry.

 

Bełchatów rozegrał do tej pory 5 sparingów, trzykrotnie wygrał, remisując i przygrywając po jednym razie. Wygraną zakończyły się pojedynki z AP ŁKS Łódź 2:0, Pelikanem Łowicz 3:0 oraz MKS Kluczbork 4:1. Remis padł 12 lutego w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. W drugim swoim sparingu bełchatowianie przegrali z Rakowem Częstochowa 1:2. Z nowych nabytków do gry w ataku w dotychczasowych sparingach dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Daniils Turkovs, natomiast jedną bramkę zdobył Macedończyk Hristijan Kirovski.

 

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje obecnie trzeci górniczy klub czyli GKS Katowice. W składzie drużyny doszło także tylko do trzech wzmocnień. Bramkarza Roberta Widawskiego zastąpił Maciej Wierzbicki, nie jest to znacząca zmiana tym bardziej, że nie należy się spodziewać aby swoją pozycję utracił chwalony Łukasz Budziłek. Konkurencję w ataku wzmocnił Szymon Skrzypczak, który jesienią wszedł na końcówki w meczach Górnika Zabrze, a w 1/16 PP rozegrał cały mecz z Bełchatowem i zdobył bramkę. Do drużyny dołączył także obrońca Radosław Sylwestrzak. Z zespołu poza bramkarzem odeszli także Arkadiusz Kowalczyk i Jewhen Rodionow, którym nie udało się wywalczyć miejsca w pierwszym składzie.

 

Podopieczni w trakcie przygotowań rozegrali dotychczas tylko 4 sparingi. W pierwszym z nich ulegli Górnikowi Łęczna 0:2. W drugim meczu wygrali z Chrobrym Głogów 3:0. Tydzień później w Bielsko- Białej ulegli aż 1:4 Podbeskidziu, bramkę w tym meczu zdobył Charles Nwaogu. W ubiegłym tygodniu katowiczanie wygrali 1:0 po bramce Szymona Skrzypczaka z dziewiątą drużyną czeskiej drugiej ligi MFK Karwina.

 

Na niecałe 3 tygodnie przed rozpoczęciem ligi czołowe drużyny ligi niewiele zmieniły w swoich kadrach. Chociaż tak jak to było w przypadku Miroslava Bożoka, Alexisa, czy Łukasza Mierzejewskiego mają to być zawodnicy którzy znacząco wzmocnią swoje zespoły. Czy tak będzie zweryfikują to pojedynki ligowe.

 

opracował: Sebastian Jędrzejewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia