TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.02.2014

Kolejny etap przygotowań rozpoczęty

W przeddzień meczu sparingowego z Pomorzem Potęgowo (sobota, godz. 15.00) trener Sikora konsekwentnie realizował dużo wcześniej opracowany plan przygotowań. Dziś zainaugurowany został tzw. drugi obóz dochodzeniowy. Szkoda tylko, że tego planu nie mogą z nim realizować piłkarze, którym przytrafiły się kontuzje.

 

Przedpołudniowe zajęcia można zakwalifikować do tych „ciężkich”. Na zawodników czekało bowiem siedmiokrotne pokonanie dystansu sześciuset metrów w odpowiednim tempie, co dało się mocno we znaki większości trenujących arkowców. Ci, którzy z powodu urazów nie mogą trenować z kolegami, jednak nie uznają tego za „uśmiech losu”, lecz za dużego pecha, bo w trakcie rozgrywek ligowych trudno nadrobić ten etap przygotowań, a uczciwa, ciężka praca w lutym zaprocentuje w sezonie.

 

Do pechowców trzeba zaliczyć Marcusa da Silvę, który najpierw na skutek różnicy temperatur między Brazylią a Polską nabawił się ostrego przeziębienia, a później padł ofiarą brutalnego faulu w meczu z Olimpią Elbląg. Innymi kontuzjowanymi są: drugi Brazylijczyków Glauber, zdobywca trzech z czterech goli strzelonych przez Arkę w tegorocznych sparingach Michał Szubert oraz Michał Marcjanik. Najpoważniej wygląda sytuacja tego ostatniego. Marcjanik doznał urazu dobrze znanego naszej złotej medalistce z Soczi Justynie Kowalczyk, czyli złamał kość śródstopia. Niestety jednak nasz młody obrońca nie biega na nartach i zamiast obuwia narciarskiego zakłada buty piłkarskie, dlatego o treningach w jego przypadku nie może być mowy.

 

Cała wspomniana czwórka narzeka na urazy typowo mechaniczne, co świadczy o ewidentnym pechu tych piłkarzy i nie można w ich przypadku mówić o braku wytrzymałości na obciążenia treningowe. Te rzeczywiście nie są małe, ale dobrane przez nasz sztab szkoleniowy w ten sposób, aby nie narażały zawodników na nikomu niepotrzebne kontuzje.

 

Jedynym zawodnikiem, który uskarża się na problem mięśniowy, jest Robert Sulewski, ale w jego przypadku trzeba pamiętać, że ten piłkarz po raz pierwszy w pełni uczestniczy w przygotowaniach z pierwszą drużyną, a doskonale znana kibicom ambicja popularnego „Bobiego” może czasami narażać go na niepotrzebne ryzyko.

 

Wymienionych wyżej piłkarzy z pewnością zabraknie w sobotnim meczu, co po raz kolejny zapewne stworzy szansę gry dla gdyńskiej młodzieży. Aktualne problemy kadrowe pozwalają przypuszczać, że trener Sikora powinien z dużym umiarem szafować siłami swoich czołowych graczy, aby na pierwszy mecz o stawkę mieć do dyspozycji jak najmocniejszą personalnie jedenastkę. Zdrowi są już  Arkadiusz Aleksander oraz Sławomir Cienciała. Decyzją sztabu do drużyny rezerw wrócił Michał Nalepa, ale trenerzy będą go dalej obserwować. 

 

I choć wszyscy chcielibyśmy wreszcie zobaczyć efektowną i skuteczną grę żółto-niebieskich w sparingach, to jednak warto pamiętać, że taka dyspozycja naszej drużyny ma nadejść ósmego marca. Dlatego najważniejsze to dobrze przepracować obecne treningi, jak chociażby popołudniowe ćwiczenia z piłkami, które zwieńczyła wewnętrzna gra zadaniowa.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia