TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.01.2014

7 rocznica śmierci śp. Józefa Barbachena.

Dziś wspominamy Śp. trenera Józefa Barbachena, który zmarł 13 stycznia 2007 roku i spoczął na Cmentarzu Witomińskim.

 

Trener Józef Barbachen urodził się 17 marca 1922 roku w Tarnowie. Był zawodnikiem , a potem  wychowawcą wielu pokoleń piłkarskiej młodzieży.

 

Był wychowankiem Cracovii, w której jako piłkarz spędził lata 1937-1939, a potem przyjechał nad morze, gdzie spędził resztę swojego życia. W latach 1946-1949 reprezentował RKS MIR Gdynia, czyli protoplastę Arki, będąc jednym z założycieli tamtego klubu. W barwach Arki grał od 1950 do 1955 roku. Jako piłkarz był jednym z autorów pierwszego w historii klubu awansu do III ligi (1953) oraz zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym (1953).


Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży. Zdobył  brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów w roku 1956 oraz srebrny w 1959. Z początkiem 1963 roku przejął drużynę seniorów Arki, aby już po półtorej roku wprowadzić go do II ligi.

 

Co roku odbywa się  w lutym tradycyjny turniej Partnerów Arki  upamietniający pamięć "Pana Ziutka". Także w tym roku na hali GOSiR odbędzie walka o Puchar wręczany przez wdowę oraz przyjaciół zmarłego przed 7 laty trenera.

 

Tak było na początku  tego roku podczas 6 edycji.

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia