TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

08.12.2013

Arka na gali nowojorskiej Polonii

Po sobotnim meczu, wszyscy zawodnikami wraz z działaczami Arki i jej gośćmi, udali się na uroczysty bankiet, w którym wzięli wszyscy najbardziej zasłużeni ludzie w 50-letniej historii klubu Polonia Nowy Jork SC.

Przeprowadzona z dużym rozmachem gala odbyła się w sali bankietowej Polsko-Słowiańskiego Centrum na Greenpoincie. Gościło na niej blisko 300 osób, których duża część odebrała specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki dla najbardziej zasłużonych postaci dla Polonii. Osobą wręczającą nagrody, a zarazem jednym z laureatów, był Tomasz Frankowski, który kilka godzin wcześniej swoją akcją w ostatniej minucie przesądził o wygranej nowojorskiego klubu nad Arką.
 
 

Na scenie pojawili się m.in. aktualny prezes klubu, pan Michał Siwiec, jego najwybitniejsi żyjący zawodnicy i postaci, bez których Polonie nie mogłaby odnosić sukcesów i funkcjonować w obecnym kształcie. Głos zabrali także m.in. Robert Warzycha - były reprezentant Polski i zawodnik klubów amerykańskich, a także za pomocą przekazu video - selekcjoner narodowej reprezentacji Polski Adam Nawałka, któremu ostatecznie obowiązki nie pozwoliły na przybycie do Nowego Jorku.  Nagrodę dla klubu wręczył także aktualny rezydent Nowego Jorku, pan John Liu.
 
 
 
 

Podczas gali bardzo wyraźnie została zaznaczona obecność Arki. Nagrodę w podziękowaniu za przybycie do USA i rozgranie spotkania, które na długo zapadnie w pamięciu naszych rodaków z Nowego Jorku, odebrał pan Michał Globisz.
 
 
 
Na scenie pojawił się także prezes Arki, pan Wojciech Pertkiewicz, który wręczył pamiątki prezesowi Siwcowi, jak również Grzegorzowi Wędzyńskiemu - trenerowi Polonii Nowy Jork, oraz Gregowi Bajkowi, który był (i nadal jest), naszym głównym gospodarzem tutaj w Stanach Zjednoczonych. Wśród wręczonych pamiątek były klubowe koszulki z nadrukowanymi nazwiskami wspomnianych osób, klubowe szaliki i proporczyk, a także okazała patera pamiątkowa dla klubu Polonia Nowy Jork.
 
 
 
 

Po części oficjalnej na scenie pojawił się polski zespół, który uprzyjemniał wszystkim kolację wspaniałą muzyką, a goście bankietu w rozmowach nie tylko wspominali najważniejsze wydarzenia z historii klubu, ale także dyskutowali na tematy pozapiłkarskie, a związane nowojorską Polonią lub wydarzeniami z naszej Ojczyzny. Wiele osób podchodziło do naszych zawodników i działaczy, nie tylko w celu zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, ale także porozmawiania o naszym klubie, jego aktualnej sytuacji w lidze i ostatniej historii.
 
 

W tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za zaproszenie naszego klubu na obchody 50-lecia Polonii Nowy Jork, możliwość udziału w uroczystościach i zaszczyt uczestnictwa w meczu kulminacyjnym całego wydarzenia.

Arkadiusz Skubek
 

Sponsorem relacji z wyjazdu do USA jest firma ZEMAR  

 

 

 

      Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia