TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

04.12.2013

Arka na Manhattanie. W środę drugi sparing.

Wtorek zakończył trzydniowy etap zapoznawania się żółto-niebieskich z urokami Nowego Jorku. Choć wydawałoby się, że to wystarczający czas, aby zobaczyć najciekawsze atrakcje miasta, to jednak w przypadku takiej metropolii, jaką jest Nowy Jork, wymusił on ograniczenie zwiedzania do jednego okręgu (chodzi oczywiście o Manhattan), a nawet wybranie zaledwie kilku z niezliczonej ilości miejsc wartych zobaczenia. 
 
 

Gdynianie pojawili się m. in. w takich miejscach jak Times Square, Empire State Building, Wall Street, czy Ground Zero. Tych miejsc było oczywiście zdecydowanie więcej, o czym można się przekonać, przeglądając naszą galerię zdjęć na oficjalnym profilu Arki na Facebook'u
 
 

Chęć zobaczenia wszystkich miejsc, dla wiekszości z naszej grupy znanych do tej pory wyłącznie z kina i telewizji, wiązało się z przemierzeniem niezliczonej ilości kilometrów na własnych nogach lub z pomocą metra. Związany z tym wysiłek przypominał niektórym najbardziej wyczerpujące treningi z okresu przygotowawczego...
 
 
 
 

Podczas wędrówek po Nowym Jorku nietrudno było o spotkanie z rodakami. Co ciekawe, wielu z nich na co dzień mieszkających w tym mieście, słyszało już o sobotnim meczu Arki z Polonią Nowy Jork i planuje zobaczyć to spotkanie. Świadczy to o sporym zainteresowaniu, jakim cieszy się to wydarzenie, co oczywiście jednocześnie podnosi jego rangę. A przecież nie można zapomnieć o licznej grupie Polaków, która zapowiedziała swój przyjazd do Nowego Jorku specjalnie na tę okazję z innych rejonów Ameryki.
 
 

Zanim jednak Arka zagra z Polonią Nowy Jork, w środę czeka ją drugi sparing podczas pobytu w USA. Tym razem nasza drużyna wybiera się New Britain w stanie Connecticut, gdzie naprzeciw niej wyjdzie drużyna złożona z dwóch zespołów tutejszych lig amatorskich: Polonii Falcon New Britain oraz Olympii Stamford. Udział Arki w tym meczu to przede wszystkim wielka mobilitacja dla tamtejszego środowiska polonijnego, dla którego możliwość gry z markowym klubem z Polski to nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim okazja do popularyzacji piłki nożnej. Dodajmy, że prezesem klubu Olympia Stamford, a zarazem trenerem drużyny jest Jerzy Karwowski - człowiek bardzo aktywny w polonijnym futbolu, bo od tego roku jest to również prezes Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich PASA (Polish American Soccer Association). Ta jedyna w swoim rodzaju organizacja sportowa poza granicami naszego kraju w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 25-lecie, więc środowy mecz będzie także jednym z pierwszych akcentów obchodów tego jubileuszu.
 
Jeszcze ciekawsza historia wiąże się z trenerem drugiej drużyny, której zawodnicy wejdą w skład naszego rywala, Polonii Falcon New Britain. Otóż jest nim Janusz Możejko - były wieloletni zawodnik Arki! Możejko występował w naszych barwach w latach 1980 - 1984 i grał na pozycji obrońcy. Później grał także w innych trójmiejskich zespołach - Lechii, Bałtyku, a ponadto w Gryfie Wejherowo. Jakże miło będzie zatem spotkać byłego arkowca i zagrać z zawodnikami, którymi opiekuje w New Britain na co dzień!
 

Arkadiusz Skubek
 

 

Sponsorem relacji z wyjazdu do USA jest firma ZEMAR  

 

 

 

  Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia