TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.08.2013

Rusza 3 liga. Arka II podejmuje Gwardię Koszalin.

Ruszają rozgrywki 3 ligi Grupy Bałtyckiej w sezonie 2013/14. W 1 kolejce Arka II podejmie na własnym boisku Gwardię Koszalin. Spotkanie zostanie rozegrania w niedzielę (11.08) o godz. 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby.

 

Jak wiadomo, w drużynie rezerw zaszły w przerwie letniej duże zmiany. W nowym sezonie trzon zespołu będą tworzyć srebrni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Starszych i zawodnicy z młodszych roczników. Zespół wspomagać będą niektórzy piłkarze z kadry pierwszego zespołu.

 

Dla młodych Arkowców gra w 3 lidze stanowi doskonałą okazję do podnoszenia umiejętności i zdobycia doświadczenia w „dorosłej” piłce. Dlatego jeszcze raz należy podkreślić działania władz Klubu, które dołożyły wielkich starań, aby zdobyć niezbędne środki do umożliwienia drużynie występów na tym poziomie rozgrywek.

 

Ten cel jest nadrzędny i będzie realizowany w sezonie , w którym zapowiedziano podobnie jak w Ekstraklasie (podział na grupę mistrzowską i spadkową) reformę 2 (pozostanie od kolejnego sezonu jedna grupa) , a przez to 3 ligi. Utrzymanie drużyny na tym poziomie rozgrywek, będzie zadaniem sztabu szkoleniowego z trenerem Grzegorzem Wittem na czele. Miejsce wywalczone po bardzo dobrej wiośnie tego roku pokazuje, że nasz zespół stać na powtórzenie takiego wyniku, czego oczywiście życzymy.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_9904_2042b20e4aaab80d3c8ff60c5c162966.jpg

 

Żółto-niebiescy rozegrali w okresie przygotowawczym sześć sparingów, w których odnotowali bilans: 3 zwycięstwa – 1 remis – 2 porażki, bramki: 18-11.

 

Arka II Gdynia - Olimpia Osowa 2:0 (1:0)

Arka II Gdynia - Concordia Elbląg 2:3 (0:0, 2:3,  0:0)

Orlęta Reda - Arka II Gdynia 1:3 (1:2)

Start Warlubie – Arka II Gdynia 5:3 (3:1)

KS Chwaszczyno – Arka II Gdynia 1:1 (1:1)

Arka II Gdynia - Gryf Tczew 7:1 (4:1)

 

Z zespole z Koszalina również zaszły spore roszady kadrowe. W porównaniu z rundą wiosenną ubyli: Bartłomiej Poczobut, Mariusz Rzepecki, Paweł Nowacki, Daisuke Shibusawa, Konrad Rokicki oraz Marcin Matysiak. W ich miejsce pozyskano m.in. Sebastiana Fabiańskiego, Łukasza Szymańskiego, Japończyka Junpei Shinmurę czy też doskonale znanego w Gdyni Fabiana Słowińskiego. W swoim ostatnim meczu sparingowym Gwardia pokonała Iskrę Białogard 5:2.

 

Mamy nadzieję, że Arka II rozpocznie sezon od zwycięstwa. Niezłe wyniki sparingów pokazują, że w podopiecznych Grzegorza Witta drzemie spory potencjał. Dobra gra w drużynie rezerw to dla młodych zawodników szansa na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny, który z uwagą przygląda się także rozgrywkom 3 ligi.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na NSR w niedzielne popołudnie i wsparcia naszych piłkarzy. Przypominamy o konieczności pobrania w kasie darmowych wejściówek uprawniających do wejścia na stadion.

 

kk
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia