TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.07.2013

Pasiaki mają znów awansować do Ekstraklasy!

Na Stadionie Miejskim odbyła się dziś prezentacja Arki przed 28 sezonem w 1 lidze. Dziś wszyscy byli zgodni – to ma być ostatni sezon na zapleczu Ekstraklasy; od następnego roku chcemy liczyć czas spędzony w najwyższej klasie rozgrywkowej!
 

Wyrazicielami takiego poglądu byli zabierający głos: reprezentujący miasto, a zarazem Radę Nadzorczą Arki – Tomasz Banel, Prezes Klubu Wojciech Pertkiewicz, a także kapitan zespołu Tomasz Jarzębowski.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1990_kopia_8650882ae8cd13a9fb0146ea70d76747.jpg

 

Prezes Pertkiewicz podkreślił doskonałe wyniki osiągane przez zespół na wiosnę pod wodzą trenera Pawła Sikory oraz rozsądną politykę kadrową w obecnym okienku transferowym, co przy nieodzownym udziale sponsorów, umożliwiającym funkcjonowanie klubu, ma pozwolić na osiągnięcie tego wymarzonego celu, jakim jest awans do ekstraklasy. Prezes zaznaczył, że tylko przy współdziałaniu klubu wraz z drużyną, finansujących ją sponsorów oraz kibiców, którzy z usług mecenasów Arki będą korzystać w pierwszej kolejności, da się zbudować coś, o czym wszyscy marzymy.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2059_fhdr_kopia_03b6e8ba31a57eee49da5a0b805d0668.jpg

 

Pan Tomasz Banel swoją wypowiedź rozpoczął od wymownych słów: „Gdynia moim miastem, Arka moim klubem”. Przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej przypomniał o trudnej do przecenienia roli klubu w naszym mieście i podkreślił, że awans to marzenie nie tylko działaczy i piłkarzy klubu, ale całego miasta, które z niecierpliwością oczekuje powrotu do krajowej elity. Zachęcił do jak najliczniejszego odwiedzania stadionu, namawiania swoich sąsiadów, aby przychodzili na mecze Arki, bo naprawdę będzie warto!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2055_kopia_816a81c143d89234908db8ef1c27eaaf.jpg

 

Oczywiście najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania na stadionie była prezentacja aktualnej 21-osobowej kadry Arki Gdynia dokonana przez rzecznika prasowego Klubu, która jak zwykle w kolejności od bramkarzy do napastników pojawiała się na środku murawy. Tuż po nich zameldował się sztab trenerski i medyczny naszego zespołu. Największe brawa zgarnął najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Marcus da Silva, ale nie mniej głośne oklaski usłyszeli Marcin Radzewicz i nowy-stary nabytek Arki, bo powracający po dziewięciu latach do Gdyni, Arkadiusz Aleksander.

 

Piłkarze pojawili się na boisku w klubowych bluzach, jednak po chwili wszyscy je zdjęli, aby zaprezentować nowe, efektowne stroje, w których będą grać w nadchodzącym sezonie. Arka powraca do lubianych przez kibiców „pasiaków”, które w wykonaniu jednego z najlepszych producentów sprzętu sportowego – firmy Adidas, prezentują się naprawdę doskonale, co potwierdziły pierwsze gorące opinie naszych kibiców. Stroje przygotował nasz wieloletni partnet techniczny firma RED BOX.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2079_kopia_830f9b40ba222251e3aa50771f809012.jpg

 

Przypomnijmy, że gdy przed ośmioma laty Arka powracała do Ekstraklasy, grała właśnie w „pasiakach”. Oby teraz te koszulki znów przyniosły naszej drużynie szczęście!

 

Na koniec głos zabrali Paweł Sikora i Tomasz Jarzębowski. Trener Arki podziękował kibicom za liczne przybycie na prezentację i wyraził swój podziw dla miasta i jego mieszkańców, którzy "są chorzy na punkcie sportu", a kibice "chorzy na Arkę". Kapitan zespołu z kolei podkreślił, że oczekiwania klubu, miasta i kibiców są celem drużyny. Arka w tym sezonie chce awansować do Ekstraklasy!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2060_kopia_b08d221e1961ff74fc245187c8af762e.jpg

 

Mimo nienajlepszej pogody, która w piątek napłynęła do Trójmiasta, nie zawiedli kibice. Na stadionie głośno rozbrzmiały ich okrzyki jednoznacznie wyrażające nadzieję na powrót do Ekstraklasy, a przy dźwiękach Roty zapłonęły race. To z pewnością zapowiedź tego, że trybuna „Górka” i cały stadion znów będzie 12-stym zawodnikiem Arki podczas spotkań w Gdyni i nie tylko…

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2032_kopia_92039e0f4f69ec96e1fa410b3622b1db.jpg

 

Oczywiście po zakończonej prezentacji, piłkarze i trenerzy Arki wyszli przed stadion gdzie długo rozdawali autografy i pozowali do zdjęć ze swoimi kibicami.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2125_kopia_cf3cd1f6bd8ffb6d7741068d83eb4ac0.jpg

 

 

Inauguracja 1 ligi w Gdyni 3 sierpnia w sobotę o godz. 20.00 meczem z GKS-em Tychy, ale już we wtorek mecz 1/32 PP z Pelikanem w Łowiczu.

 

Przypominamy, że sprzedaży są wciąż karnety tradycyjne oraz kolekcjonerskie, o których więcej piszemy TUTAJ.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia