12.07.2013

Sparing: Zawisza - Arka 0:0. Z ekstraklasą na remis.

To był trzeci mecz z zespołem z Ekstraklasy w letnim okresie przygotowawczym i po raz trzeci Arka zremisowała. Spotkanie w Bydgoszczy nie należało do najciekawszych, ale na usprawiedliwienie zawodników były z pewnością trudne warunki na murawie w Bydgoszczy, gdzie wcześniej przeszły obfite opady deszczu.

Sparing lato:

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:0

Zawisza: Kaczmarek - Ciechanowski, Strąk (74' Markowski), Skrzyński, Ziajka (65' Petasz) - Gevorgyan, Hermes, Goulon (65' Kuklis), Dudek (65' Baldé), Masłowski (74' Łukowski) - Wójcicki (74' Leśniewski)

Arka: Szromnik – Kubowicz, Marcjanik, Jarzębowski (58' Stolc), Tomasik (58' Wojowski) – da Silva (58' Glauber), Szwoch (58' Gałecki), Pruchnik (58' Rzuchowski), Radzewicz (58' Fujikawa)  - Szubert (46' Jamróz) - Aleksander (58' Aurelio)

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

0 min - przed pierwszym gwizdkiem sędziego, piłkarze obu drużyn uczcili minutą ciszy zmarłego Andrzeja Czyżniewskiego

3 min - Radzewicz dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Sytuację wyjaśnili jednakobrońcy Zawiszy.

5 min - groźna akcja bydgoszczan. Strzał Dudka z ok 16 metrów mija jednak bramkę Szromnika.

8 min - dobre prostopadłe podanie Szwocha do Aleksandra, ale strzał napastnika Arki w ostatniej chwili zablokowany.

9 min - ależ blisko zdobycia bramki był Szubert. Po rzucie rożnym piłka spadła pod jego nogi, ale dość zaskoczony tą sytuacją świezo upieczony zawodnik Arki nie trafił w piłkę! Chwilę później przewracał się Pruchnik, ale bydgoski arbiter nie dostrzegł przewinienia na naszym pomocniku.

15 min - Arka przeważa, ale Zawisza groźnie kontruje. Szromnik skutecznie interweniuje po szybkiej akcji bydgoszczan prawym skrzydłem i strzale Masłowskiego!

17 min - grząska, mokra murawa na stadionie w Bydgoszczy powoduje, że zawodnicy obu zespołów mają problemy z utrzymaniem równowagi...

25 min - Szromnik doskonale odbija piłkę po niebezpiecznym strzale zza pola karnego!

30 min - kolejny bardzo groźny kontratak Zawiszy i znów Szromnik nie dał się pokonać! Tym razem interwencja naszego bramkarza dość szczęśliwa, ale przede wszystkim skuteczna!

36 min - pierwsza groźniejsza akcja pod bramką Kaczmarka od kilkunastu minut. Gospodarze ratują się wybiciem piłki na rzut rożny

PRZERWA - Z upływem czasu spotkanie traciło na atrakcyjności, w czym zapewne niemała zasługa trudnych warunków. Pierwsza połowa z małym wskazaniem na gospodarzy, którzy wyprowadzili kilka bardzo groźnych kontrataków, ale w naszej bramce świetnie spisuje się Michał Szromnik

49 min - po zmianie stron obie drużyny zdołały stworzyć po jednej groźnej akcji, ale w obu przypadkach nie odnotowaliśmy strzałów na bramki

55 min - Aleksander ładnie zwiódł obrońcę i oddał strzał, jednak nieczysto trafił w piłkę i Kaczmarek nie musiał interweniować.

58 min - zmiany w Arce i sporo przesunięć na pozycjac. Na środku obrony grać będą Kubowicz z Marcjanikiem, a po bokach Glauber ze Stolcem. Na prawym skrzydle Fujikawa, w środku Rzuchowski, Gałecki i Aurelio, a na lewym skrzydle Wojowski. Jamróz zagra na pozycji wysuniętego napastnika.

60 min - Szromnik świetnie reaguje przy celnej probie strzału z rzutu wolnego Skrzyńskiego!

61 min - znów bohaterem akcji jest Szromnik, który przecina dośrodkowanie w pole karne bydgoszczan

69 min - niewiele się dzieje na boisku. Żadna ze stron nie potrafi skonstruować skladnej akcji w pobliżu pola karnego przeciwnika

71 min - dobra, płaska centra Wojowskiego w pole karne Zawiszy, ale nadbiegający AUrelio nie zdołał dojść do piłki

74 min - nieudana próba uderzenia z ok. 20 metrów Marco Aurelio.

78 min - zagranie spod linii końcowej na 8-9 metr przed bramkę Szromnika szczęśliwie nie padło łupem żadnego z zawodników Zawiszy

81 min - piłka zagrana w pole karne przez Glaubera dotarła do Wojowskiego, ale ten miał problemy z jej opanowaniem i akcja nie zakończyła się strzałem

84 min - zakotłowało się na granicy pola karnego Arki, ale znow zespół Pawla Sikory wyszedł z tej sytuacji obronną ręką

86 min - po rak kolejny na pochwały zasłużył Szromnik, który doskonale obronił strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów!

90+2 min - po dośrodkowaniu Glaubera w pole karne, piłka ostatecznie trafia na 22 metr pod nogi Aurelio. Strzał Brazylijczyka minął jednak bramkę w bezpiecznej odległości dla bramkarza Zawiszy.

KONIEC - bezbramkowy remis chyba najlepiej oddaje to, co działo się na boisku w Bydgoszczy. Zawodnicy stworzyli mocno przeciętne widowisko, choć trenerzy obu zespołów z pewnością wyciągną z niego wnioski, które pomogą im w meczach ligowych. Na wyróżnienie w zespole Arki zasłużył przede wszystkim Michał Szromnik, który kilkoma interwencjami uratował nasz zespół przed utratą gola