TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.06.2013

Michał Globisz uspokaja: Wkrótce pierwsze decyzje.

- W poniedziałek rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Do tego czasu niektóre rozmowy chcemy sfinalizować. Sądzę, że przed pierwszym treningiem poznamy już konkretne decyzje - mówi Michał Globisz, wiceprezes Arki Gdynia ds. sportowych.

 

Dwa tygodnie po zakończeniu sezonu I ligi, w Arce wciąż trwają gorączkowe prace nad budową budżetu. Jednocześnie w klubowych gabinetach toczą się negocjacje z piłkarzami, którym 30 czerwca kończą się umowy. Stan niepewności zaczął już doskwierać niektórym zawodnikom. Najskuteczniejszy strzelec Arki, Marcus da Silva powoli traci cierpliwość, o czym mówił na naszych łamach. Inni, jak Radosław Pruchnik oczekują na wieści z gdyńskiego klubu.

- Byliśmy zdenerwowani wypowiedzią Da Silvy. Fakt jest taki, że Marcus dostał od nas ofertę. Czekaliśmy na jego odpowiedź, a z jego słów wynikało, że on czekał na naszą kolejną propozycję. Z Pruchnikiem i Da Silvą jesteśmy w fazie rozmów. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Wierzę, że finał całej sprawy skończy się dla nas pomyślnie - mówi Globisz.

To jednak nie koniec. Niebawem należy spodziewać się kolejnych ruchów.

- Rozmawiać będziemy również z Krzysztofem Sobierajem. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia. To dla nas gorący okres. Dużo może wyjaśnić się w ciągu najbliższego tygodnia, a nawet jutro i w piątek. W poniedziałek rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Do tego czasu niektóre rozmowy chcemy sfinalizować. Sądzę, że przed pierwszym treningiem poznamy już konkretne decyzje - podkreśla Globisz.

Ze słów wiceprezesa Arki wynika, że na przełomie miesiąca w Gdyni pojawią się nowe twarze.

- Większość piłkarzy ma ważne kontrakty do 30 czerwca i dopiero na początku lipca można spodziewać się ich przyjazdu do Gdyni. Przede wszystkim spodziewamy się zawodników na pozycjach, które musimy wzmocnić. Czyli atak, prawe strony obrony i pomocy.

Globisz apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość.

- Przed nami ciężki okres. Jestem jednak optymistą i liczę, że w rozmowach z Da Silvą, Pruchnikiem i Sobierajem wyjdziemy na prostą. Wierzę, że wspomniana trójka zostanie w Arce - kończy wiceprezes Globisz.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia