TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.05.2013

W sobotę z Okocimskim: Nie dać się "zatopić". "Surdyk" na 5-tkę?

Ostatnie dwa mecze wyjazdowe nasz zespół toczył w upale, więc dzisiejszy trening popołudniowy przy lekkim deszczyku był urozmaiceniem ostatniej aury. W tych warunkach nasz zespół przeprowadził zajęcia na bocznym boisku.

 

Poświecono je na szlifowanie stałych fragmentów i elementy taktyki. W zajęciach w pełnym wymiarze uczestniczyli Peres Benevente i Michał Gałecki.  Większe szanse na powrót do  kadry meczowej po dłuższej przerwie  spowodowanej kontuzją i chorobą ma nasz  młody pomocnik.

 

Arka ma za sobą 4 udane spotkania i teraz musi stawić czoła rywalowi, który z determinacją walczy o utrzymanie. Jak zapowiadają na swojej stronie oficjalnej goście jadą do Gdyni” Zatopić Arkę”.

 

Po remisie  z Olimpią Grudziądz, który wywołał ogromne rozczarowanie w szeregach OKS-u celem jest t dla nich tylko zwycięstwo.  Ich najgroźniejszy rywal w walce o utrzymanie Stomil gra z Tychami, a więc i tutaj nasi sobotni goście liczą na korzystne rozstrzygnięcie. Będa starali się im pomoc dwaj byli zawodnicy Arki: Bartosz Flis i Jakub Kowalski. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0276_b3777a12b8bd017ea16caedacd9de15d.jpg

 

Arka jak wspominaliśmy wczoraj zagra tym razem bez Marcina Radzewicza pauzującego za żółte kartki. Dla „Radzy’ będzie ta pauza okazją do zaleczenia drobnego urazu, jakiego nabawił się podczas meczu w Legnicy . Dlatego dziś nie trenował z zespołem.

 

„Odkryciem” ostatnich spotkań w Arce jest niewątpliwie Janusz Surdykowski. Zawodnik ten wrócił do pierwszego zespołu w meczu 21 kolejki z Kolejarzem Stróże wchodząc w 65 min. Potem w 3 kolejnych meczach także wchodził z ławki. Prawdziwa metamorfoza przyszła od meczu 25 kolejki z Polonią. Janusz zagrał od początku i strzelił bramkę. Musiał jednak opuścić plac przedwcześnie po otrzymaniu czerwonej kartki. W kolejnych 3 meczach także  grał od 1 minuty i zdobywał bramki.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0085_kopia_a4887fcaea4b41161f0898223bfac717.jpg

 

Zapytaliśmy go dziś czy już wcześniej miał podobną serię 4 spotkań ze zdobytą bramką. Okazało się, że z rozgrywkami pucharowymi były takie  3 mecze, ale czterech nie przypomniał sobie. Zapytany o serię 5 - ciu odpowiedział z uśmiechem:  "Będzie jutro". W okresie trwających matur  takie trafienie oznaczałoby "5-tkę".

 

Trzymamy za słowo i jednocześnie przypominamy, że po 3 kartce w Legnicy Janusz dołączył do grona zagrożonych pauzą w ewentualnym kolejnym spotkaniu.

 

Kibiców zapraszamy na ten mecz, który rozpoczyna się o godz. 17.30. Wielu z nich dojdzie zapewne na Stadion Miejski wspólnie po II Spotkaniu Pokoleń na „Górce”, które zacznie się o godz. 15.00.

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia