TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.05.2013

Młodzież zdaje maturę - trenerzy wciąż się kształcą: Michał Chamera w Mołdawii.

W tym tygodniu rozpoczęły się matury. Spora część naszej młodzieży z klas sportowych Liceum Autorskiego zdaje egzaminy. Dla nich to początek takich wyzwań, gdyż nawet w przypadku gdy  kontynuować będą karierę sportową to w jej trakcie każdy mecz na coraz wyższym szczeblu kariery będzie swego rodzaju egzaminem.

 

Także byli już zawodnicy, a obecnie trenerzy muszą się dokształcać. Służą temu zajęcia na uczelniach, w akademiach, a także szkolenia organizowane przez poszczególne kluby lub federacje. Futbol na świecie prężnie się rozwija i należy być na bieżąco ze wszystkimi trendami i nowinkami.

 

Na jednej z takich kursokonferencji w dniach 29.04 – 02.05.2013 w Mołdawii byl trener bramkarzy naszej młodzieży Michał Chamera.  Odbyła się tam międzynarodowa konferencja dotycząca szkolenia bramkarzy, a uczestnikami kursu były kraje tzw. Europy Wschodniej.        

 

Każda federacja reprezentowana była przez trzech przedstawicieli. Polskę reprezentowali Wojciech Kowalewski – były reprezentant Polski,Waldemar Grzanka - trener bramkarzy Śląska Wrocław i Michał Chamera.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0404_435731756a2af5dd05ec2cded635659c.jpg

 

 

W delegacjach innych krajów można było ujrzeć licznych byłych jak  i obecnych trenerów bramkarzy –Vladimir Weber ( były reprezentant i trener bramkarzy Mołdawii), Adrian Bogdan (trener bramkarzy  Mołdawii , obecnie trener rumuńskiego Vasuli),  Nikolas Saraganis (trener bramkarzy Grecji-  Mistrzów Europy z 2004 roku) , Aleksanders Kulakovs ( trener bramkarzy reprezentacji Łotwy) i wielu , wielu innych.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3149_271eab296034ca8111cd08f8ee45ebcc.jpg

 

Sporym wydarzenie na konferencji  była obecność prelegentów z ramienia UEFA , byli to: Frans Hoek ( uważany za najwybitniejszego specjalistę w szkoleniu bramkarzy – obecnie trener bramkarzy reprezentacji Holandii i były trener bramkarzy reprezentacji Polski za kadencji Leo Beenhakkera ), Packie Bonner (wieloktrotny reprezentant Irlandii) , Marc van Geersom (trener bramkarzy reprezentacji Belgii), Andreass Koepke ( trener bramkarzy Niemiec).

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3085_a0714ceb1a4b179b8b848c80ab1f4ea8.jpg

 

Główna tematyka  poruszana podczas seminarium dotyczyła współczesnych trendów w grze i szkoleniu bramkarzy tzn:  kooperacji na linii trener bramkarzy -  pierwszy trener , analiz pod kątem planowania strategii meczowej w grze bramkarzy jak i całego zespołu, strategii w grze ofensywnej i defensywnej bramkarza podczas posiadania przez niego piłki.

 

Michał Chamera pozytywnie ocenił pobyt na konferencji:

 

Wyjazd na tak prestiżowe seminarium pozwolił mi  zebrać sporo cennej wiedzy  z zakresu gry, funkcji i działań bramkarza w nowoczesnych trendach szkoleniowych . Ponadto poznałem osobiście sławnych trenerów , których wcześniej tylko widziałem w telewizji czy na zdjęciach. Chciałbym i mam taką nadzieję, że zdobyte informacje i wiedzę wykorzystam podczas treningów z bramkarzami .

 

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia