TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.04.2013

Arka do Bydgoszczy jedzie po punkty!

Po wygranej z Kolejarzem Arka jedzie na trudny teren do Bydgoszczy. Piłkarze Zawiszy na wiosnę spisują się bardzo dobrze. Zespół trenera Jurija Szatałowa do miejsca premiowanego awansem traci zaledwie jedno oczko. W trzech spotkaniach rundy wiosennej niebiesko-czarni zdobyli 7 punktów zdobywając 10 goli tracąc przy tym 4 bramki.

 

Aż 5:1 wygrali poprzednie swoje spotkanie z Miedzią Legnica. To robi wrażenie, ale nie na Arce, która wprawdzie przegrała wiosną 1 spotkanie w Łęcznej, ale była to porażka pechowa i właściwie na „własne życzenie”

 

Jeśli chodzi o bilanse to Zawisza w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrał. Na wyjazdach z kolei  Arka jest „na plusie” 4-3-3 br. 11-8.

 

Liczymy więc, że w sportowej walce nasz zespół ma szanse przerwać trwająca 38 lat niemoc i ograć Zawiszę w Bydgoszczy ! 


 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_6721_kopia_34ed5b3403eec7deaf6d1acf985eadc1.jpg

 

Jasno o szansach i nadziejach na pozytywny wynik mówił w tym tygodniu trener Paweł Sikora. Dla niego jak i dla zawodników najbliższe mecze będą testem aktualnego potencjału naszego zespołu. Wyraźne to określił wypowiadając się także dla portalu trojmiasto.sport.pl

 

Chciałbym, abyśmy jeszcze zamieszali. Póki są matematyczne szanse, to nadzieja w człowieku wciąż żyje. Trenerzy i piłkarze mają swoje aspiracje. Po cichu każdemu w nas rodzi się taka myśl, że stopniowo będziemy piąć się w tabeli. Nie ma w Arce piłkarza, który w głowie nie dodaje sobie punktów.

 

To wyraźnie pokazuje, jakiej postawy powinni spodziewać się w Bydgoszczy kibice Arki, którzy w liczbie ok. 800 osób wybierają się na sobotnie spotkanie!

 

Jeśli chodzi o kadrę meczową Zawiszy poza nią pozostaną prawdopodobnie Paweł Abbott, Rafał Leśniewski (obaj kontuzje) oraz  Marcin Marcinkowski, Paweł Zieliński i Tomasz Stachewicz.

 

Nasz zespół wyjedzie do Bydgoszczy jutro ok. 13.00 i zapewne w meczowej 18-stce także zajdą zmiany wymuszone urazami niektórych zawodników.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1937_kopia_deae9428ec409030c3705247492ff6b6.jpg

 

Dziś nasz zespół zaliczył wreszcie trening na głównym stadionie co zapewne ułatwiło realizację i wykonanie elementów przygotowywanych specjalnie na sobotniego rywala.

 

W szczególny sposób liczymy na kontynuacje dobrej passy ze strony Marcusa da Silvy, który po jesieni ma "niedokończone"rozliczenie z bramkarzem Zawiszy. Wtedy skutecznie przeszkodził mu w tym... kolega z drużyny. Oby teraz Marcusowi było dane trafić do siatki przeciwnika.

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia