TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.02.2013

Odnowa, rehabilitacja, trening, testy i kolejne sparingi.

W kończącym się nieco skróconym, ze względu na dni wolne na początku tygodnia, kolejnym mikrocyklu treningowym nasi zawodnicy realizują skrupulatnie zaplanowane zajęcia. Dzisiaj ze względu na opady śniegu popołudniowe zajęcia z boiska rugby przeniesiono jednak do hali LA.

 

Wczoraj wieczorem wszyscy zaliczyli odnowę na basenie, a dziś rano rozpoczęli biegiem w terenie. Jedynie bramkarze pod okiem Jarosława Krupskiego zaliczyli zajęcia na boisku rugby. Po obiedzie w salce konferencyjnej na stadionie przeprowadzono analizę wczorajszego sparingu z Concordią. Zapewne cieszy fakt, że po raz pierwszy żółto-niebiescy zagrali na „zero z tyłu”, chociaż tutaj zapewne głosy kibiców będą zawsze podzielone czy lepsze jest minimalne zwycięstwo, czy też chodzi o to, aby grać widowiskowo i strzelać dużo bramek.  Nie mamy nic przeciwko obu wariantom…byle kończyły się wygranymi naszej drużyny!

 

Nie można zapominać o tym, że o ile w poprzednim tygodniu wyłączeni z zajęć byli nasi obrońcy , a więc Damian Krajanowski i Krzysztof Sobieraj, to teraz pewne dolegliwości dopadły zawodników ofensywnych. Tak stało się z Marcusem da Silvą, który narzeka na stłuczenie kości piętowej oraz Dariuszem Formellą (polecamy wywiad na stronie arkowcy.pl), który ze względu na bóle kolanowe musi przejść w najbliższym czasie badania określające ich źródło. Do nich po wczorajszym sparingu dołączył Janusz Surdykowski. W II połowie meczu po jednym ze starć nastąpiło u niego stłuczenie z lekkim skręceniem stawu skokowego. Na razie muszą zaliczyć więc zabiegi rehabilitacyjne, a te dolegliwości raczej wykluczają ich z udziału w najbliższym sparingu. Indywidualny program ćwiczeń realizuje także Radosław Pruchnik, który brał jednak dziś udział m.in. w grach na hali.

 

Z zespołem trenował już dziś Michał Szromnik. Maciej Górski po przesunięciu go decyzją sztabu do drużyny rezerw wyjechał na testy do Sandecji Nowy Sącz. Krystian Żołnierewicz przebywał z kolei na konsultacjach medycznych  w Szczecinie i jutro powinien zameldować się w Gdyni.  Na testach w Oławie przebywa Patryk Jędrzejowski.

 

W sobotę podopieczni Pawła Sikory zagrają o godz. 13.00 sparing z Chojniczanką, a w poniedzialek wyjadą do Gutowa gdzie we wtorek o 11.00 rozegrają grę kontrolną z GKS-em Bełchatów.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia