TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.01.2013

Wyjątkowy gość w Arce!

W klubie gościliśmy dziś wyjątkową postać dla polskiej piłki. Wiceprezes Michał Globisz spotkał się z Andrzejem Dawidziukiem – trenerem bramkarzy reprezentacji Polski.

 

Pierwsze kroki trenerskie stawiał jeszcze jako zawodnik Łady, szkolił wówczas młodzież w tym klubie. W Ekotanie Zalewo był grającym trenerem. Po zakończeniu kariery przez jedną rundę szkolił juniorów Łady Biłgoraj, a w 1996 roku przeniósł się do MSP Szamotuły, gdzie pracuje do dziś.

 

W 2000 roku Andrzej Dawidziuk podjął współpracę z trenerem Michałem Globiszem przy reprezentacji U-16. Przez kolejne lata pomagał temu szkoleniowcowi przy reprezentacjach różnych roczników.

 

W swej karierze pracował też z Dariuszem Dziekanowskim (reprezentacja juniorów) i Władysławem Żmudą (reprezentacja młodzieżowa). W lipcu 1996, jako 27-letni trener otrzymał propozycję pracy w powstającej Młodzieżowej Szkole Piłkarskiej w Szamotułach (wychowankowie m.in. Łukasz Fabiański, Łukasz Załuska, Tomasz Ptak)

 

Od lipca 2006 do września 2009 współpracował z Leo Beenhakkerem przy pierwszej reprezentacji Polski. 25 września 2009 roku został mianowany, w duecie z Radosławem Mroczkowskim, trenerem reprezentacji Polski do lat 23. Jest także od 2006 roku trenerem koordynatorem ds. szkolenia bramkarzy w PZPN.

 

3 czerwca 2011 został dyrektorem sportowym KKS Lech Poznań.

 

Również spotkanie z szefem naszego sztabu medycznego Markiem Gadułą było więc okazją do wspomnień z okresu współpracy w kadrze Leo Beenhakkera.

 

Pan Andrzej obejrzy jutro także w akcji naszych bramkarzy podczas sparingu z Polonią Warszawa i na pewno jego opinia będzie niezwykle cenna dla naszego sztabu szkoleniowego.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia