TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

15.05.2020

Zakończenie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN uchwałą z dnia 12 maja oficjalnie zatwierdził zakończenie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U18 i Centralnej Ligi Juniorów U17 w sezonie 2019/2020.
 
Przypomnijmy, że rozgrywki zawieszone zostały 12 marca. Do tego czasu nasze zespoły rozegrały na wiosnę tylko jedną kolejkę spotkań. Juniorzy starsi zremisowali w niej z liderem tabeli Legią Warszawa 1:1, zaś młodsi pokonali w derbach Lechię Gdańsk 4:1.
 

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli Centralnej Ligi Juniorów U18 w sezonie 2019/2020 przyjmuje się tę po rozegraniu meczów 17. kolejki, a więc po ostatniej rundzie gier, czyli meczu ze stołecznym rywalem.
 
Oznacza to, że żółto-niebiescy uplasowali się na 8. pozycji. Zdobyli w sezonie 23 punkty, na które złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek (bramki 25-24). Pełne podsumowanie rozgrywek CLJ U18 w wykonaniu naszego zespołu znaleźć można TUTAJ.
 

Szymon Hartman: 

 

- Środek tabeli to chyba faktyczny stan naszych obecnych możliwości. Zaliczyliśmy potknięcia, ale mieliśmy też bardzo dobre mecze. Warto wspomnieć choćby ten z najlepszym w końcowym rozliczeniu Górnikiem w Zabrzu, gdzie na obcym terenie zgarnęliśmy komplet punktów. Jestem przekonany, że gdyby nie pandemia koronawirusa i przerwa w rozgrywkach, to praca zawodników i całego sztabu trenerskiego przełożyłaby się na jeszcze lepszą grę zespołu i zawodników. Co warto pamiętać, prawie całą jesień rolę pierwszego trenera pełnił Jakub Frydrych.
 
Wszystkie drużyny uczestniczące w Centralnej Ligi Juniorów U18 w sezonie 2019/2020 utrzymują się w tych rozgrywkach. W kolejnej edycji dopuszczona zostanie możliwość uprawnienia do gry i udziału zawodników starszych, tj. urodzonych w 2002 r., przy czym w każdym spotkaniu w danej drużynie będzie mogło występować równocześnie na boisku tylko 4 takich zawodników.
 
img 
W przypadku rozgrywek juniorów młodszych kolejność drużyn w tabelach końcowych poszczególnych grup Centralnej Ligi Juniorów U17 w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostanie ustalona. Wszystkie drużyny utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do gry w kolejnym sezonie, zaś mecze barażowe o awans nie zostaną rozegrane.
 
Krzysztof Janczak: 
 
 
 
- Rywalizacja w  CLJ U17 na wiosnę niestety została przerwana przez pandemię. W Grupie B miało walczyć  8 najlepszych zespołów z 4 województw (Lech Poznań, Warta Poznań, Reiss Poznań, Pogoń Szczecin, FASE Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia). Na tym poziomie nie ma łatwych gier. W każdym trzeba prezentować równy i wysoki poziom, dzięki czemu zawodnicy mogą się rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Doświadczenie zdobyte jesienią oraz bardzo ciężko praca chłopców, jaką przeprowadziliśmy w okresie przygotowawczym, miały przynieść efekty w rundzie wiosennej.
 
Start w lidze był bardzo udany i obiecujący. W pierwszym meczu pokonaliśmy u siebie Lechię Gdańsk 4:1. Niestety następne mecze już się nie odbyły. Jestem przekonany, że  pandemia koronawirusa tylko na krótką chwilę przerwała pracę całego sztabu szkoleniowego nad tą zdolną grupą, która rozpoczęła się przed laty w strukturach SI Arka. Liczę, że z tej młodzieży będziemy mieli w klubie pożytek. Trzeba dalej ich umiejętnie prowadzić pod względem szkoleniowym i organizacyjnym.  
 
Przypomnijmy, że decyzja na mocy uchwały nr IV/51 objęła również pozostałe rozgrywki młodzieżowe, tj. Centralną Ligę Juniorów U15, Ligę Makroregionalną U19, Centralną Ligę Juniorek U17, Centralną Ligę Juniorek U15, Reprezentację WZPN i Mistrzostwa Polski Dziewcząt U13.  
 
Powyższe rozstrzygnięcia podyktowane są sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski oraz innych decyzji właściwych władz administracyjnych dotyczących możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium naszego kraju.
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg Poprzedni Następny
{--main-gallery--}

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia