06.03.2020

CLJ: Wygrana w derbach na otwarcie

Doskonałe otwarcie rozgrywek w wykonaniu juniorów młodszych. Podopieczni trenera Janczaka wygrali w derbach z Lechią 4:1! Gole zdobywali Soboczyński, Pyrek (2) i Szynkielewski.

Centralna Liga Juniorów U17 -  1. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 4:1 (4:0)
Bramki: Soboczyński 7', Pyrek 2 (18', 22'), Szynkielewski 35' -  57'

Arka U17: Wolny - Tandecki (80' Matusiak), Formella (83' Żolik), Lipkowski, Bondara, Zamarripa (60' Szafranek), Soboczyński (73' Zaryczański), Pyrek (64' Hebel), Szynkielewski, Trela

Żółte kartki: Lipkowski, Tandecki, Szynkielewski, Bondara, Hebel

Arka już od pierwszych minut osiągnęła na Narodowym Stadionie Rugby wyraźną przewagę. Żółto-niebiescy grali widowiskowo i odważnie. Przyniosło to wymierne skutki, które widoczne były po rezultacie pierwszej połowy, w której nasi piłkarze stworzyli sobie wiele okazji bramkowych.

Już w 7. minucie po składnej akcji Soboczyński celnie uderzał zza pola karnego wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Jedenaście minut później Pyrek dostał prostopadłe podanie za linię obrony. Zdecydował się na uderzenie nad wychodzącym bramkarzem, które okazało się doskonałą decyzją. Nie minęły 4 minuty, a Arkowcy popisali się kolejną świetną akcją. Ten sam zawodnik po kolejnej składnej akcji podwyższył wynik na 3:0.

Dominacja Arki w tej części meczu była niepodważalna i żółto-niebiescy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, w których mogli podwyższyć wynik. Na 10 min. przed końcem pierwszej części gry Szynkielewski zdobył czwartego gola pieczętując dobrą dyspozycję całego zespołu.

Drugą połowię ochoczo zaczęli goście. Jednak wystarczyło to tylko na zdobycie bramki honorowej, co miało miejsce w  W 57 minucie. Mimo lekkiej przewagi przyjezdnych, Arkowcy bardzo dobrze grali w defensywie i, korzystając z wysokiego prowadzenia, próbowali wyprowadzać groźne kontry. Pomimo kilku groźnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

Trener Krzysztof Janczak (Arka SSA) po meczu:

- Cieszy nas udany start w rozgrywkach. Duże brawa należą się przede wszystkim chłopakom. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Zdobyliśmy  w niej 4 bramki, graliśmy szybko z polotem oraz skutecznością. Widzowie mogli oglądać dobre widowisko, gdyż tempo meczu w pierwszej i drugie połowie było wysokie.

W drugiej połowie trochę niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Lechii. Pomimo tego i z tej części meczu mogę być zadowolony, bo też nie pozwoliliśmy stworzyć gościom stuprocentowych sytuacji. Na pewno jest nad czym dalej pracować.