20.10.2012

Arka - Olimpia 0:1. Dobry mecz, zły wynik.

Potwierdziło się, że Olimpia "nie leży" Arce. Pomimo tego, że zespół Nemeca był zespołem zdecydowanie groźniejszym, przegrał  spotkanie w samej końcówce po błędzie Michała Szromnika.

13. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramki: 89' Ruszkul

Arka:  Szromnik - Tadrowski, Jarzębowski (56' Brodziński), Sobieraj, Tomasik - Krajanowski, Pruchnik, Rzuchowski, Radzewicz (68' Szwoch) -  Kuklis (86' Formella) - Da Silva

Olimpia Grudziądz: Wróbel - Pisarczuk, Mazurkiewicz, Staniek, Woźniak - Frańczak, Łabędzki, Kłus (79' Kryszak), Grischok (84' Smoliński) - Ruszkul -  Cieśliński (73' Rogalski)

Żółte kartki: Rzuchowski, Tadrowski, Sobieraj, da Silva -  Mazurkiewicz, Cieśliński, Frańczak

Czerwone kartki: Sobieraj (po zakończeniu meczu, za dwie żółte)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Widzów: 4136

0 min - mamy drugą połowę października, ale pogoda do gry w piłkę idealna! Ok. 15 stopni Celsjusza, bez wiatru - nic, tylko grać... i wygrać!

3 min - pierwsza próba strzału w tym meczu. jej autorem został Michał Łabędzki, który z 25 metrów posłał piłkę nad bramką Szromnika

6 min - Sobieraj świetnie powstrzymał szybką akcję skrzydłem Frańczaka, ale chwilę później zwijał się z bólu. Na szczęście mający ostatnio klopoty z kolanem obrońca jest gotowy do gry.

9 min - zagranie w pole karne Olimpii wybijają na 18m obrońcy gości. Tam było aż trzech arkowców, ale żaden z nich nie oddał strzału. Faul sygnalizował jeszcze Kuklis, ale sędzia nakazał grać dalej.

12 min - faulowany przy linii bocznej da Silva i stały fragment gry wykonał Radzewicz. Wbiegający w pole karne Kuklis próbował piłkę do bramki skierować  klatką piersiową, ale pomylił się o metr!

13 min - Rzuchowski wrzucił z rzutu rożnego, błąd popełnił Wróbel, a zamykający akcję Tadrowski, nieco zaskoczony okazją, pomylił się o centymetry!

15 min - da Silva chciał skopiować swój strzał z meczu z Sandecją i zaskoczyc bramkarza strzałem przy bliższym słupku, ale Wróbel nie powtórzył błędu Cabaja.

16 min - rzut rożny  wykonał Radzewicz, a piłka spadła przed polem karnym na nogę Tomasika. Ten uderzył z powietrza i piłka minimalnie minęła lewy slupek bramki Olimpii! Nacisk Arki trwa!

18 min - Kuklis zagrał na 20m do Tomasika, a ten tym razem po ziemi posłał potężny strzał obok bramki!

19 min - pierwsza dogodna okazja dla gości. Ruszkul wszedł między Jarzębowskiego i Sobieraja i uderzył z okolic linii pola karnego. Na szczęście obok słupka!

21 min - i znów Olimpia bliska szczęścia! Ruszkul swietnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kłusa, a strzał kapitana Olimpii fantastycznie broni Szromnik!

22 min - trochę przypadkowa akcja, po której Tadrowski oddał niecelny strzał  po ziemi.

23 min - Mazurkiewicz pracuje na czerwoną kartkę. Chwilę po tym, jak zobaczył żółty kartonik, ostro sfaulował da Silvę!

25 min - Kuklis dostał świetną piłkę na 16m i bez zastanowienia oddał strzał. Szkoda, że nieczysto trafił w piłkę, bo Wróbel nie miał większych klopotów ze zlapaniem piłki!

27 min - arkowcy wysoko atakują swoich rywali, to już kilka razy zmusiło ich do błedó

29 min - zakotłowało się w polu karnym Arki, ale obyło się bez celnego strzału na bramkę

36 min - bardzo dobre dośrodkowanie Krajanowskiego z okolic narożnika boiska dotarło do Kuklisa, ale ten nie zdołał precyzyjnie skierować piłki w kierunku dalszego słupka!

40 min - Tomasik z rzutu rożnego, a Tadrowski próbował bardzo efektownego strzału nożycami. Szkoda, że ta próba nie była udana.

44 min - szybką akcję Olimpii mógł groźnie zakończyć Grischok. Na szczęście sfaulował Jarzębowskiego.

PRZERWA - to było naprawdę dobre, interesujące 45 minut. Olimpia zgodnie z zapowiedziami nie muruje swojej bramki, a to pozwala na stwarzanie okazji bramkowych po obu stronach boiska. Szkoda, że pomimo wielu strzałów, nie udało sie Arce ani razu pokonać Wróbla, ale sa na to z pewnością duże szanse w drugiej części meczu.

47 min - Woźniak oddał strzał z ponad 20m, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i Olimpia miała rzut rozny. Na szczęście nie wynikło z tego żadne zagrożenie bramki Szromnika.

52 min - po rzucie rożnym piłkę na nodze miał Sobieraj. Oddał strzał, ale trafił w Jarzębowskiego!

53 min - Ruszkul z 25 metrów posyła piłkę daleko od słupka bramki Arki

54 min - Ciesliński trafia w twarz Jarzębowskigo, ale dostaje tylko żółtą kartkę! Jarzębowski musi opuścić boisko!

59 min - fantastyczna atmosfera na trybunach. Niech żałują ci, co postanowili ten wieczór spędzić w domu, a nie na stadionie Arki!

60 min - indywidualna akcja da Silvy, ale piłka po nodze obrońcy wychodzi na rzut rożny.

65 min - Szromnik dość niepewnie odbija strzał zza pola karnego Grischoka. Na dobitkę czaił się już Cieśliński, ale był  na spalonym

67 min - najlepsza okazja w tym meczu Olimpii! Grischok świetnie zagrał w pole karne, a Ruszkul z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką!

70 min - Szwoch wyprowadził środkiem szybką akcję i zdecydował sie na uderzenie z 20 metrów, ale trafił w obrońcę!

75 min - da Silva zza pola karnego, a Wróbel niepewnie interweniuje! Szkoda, że Szwoch nie zdążył z dobitką.

77 min - mogło być bardzo niebezpiecznie, bo Rogalski minął kilku obrońców Arki, lecz oddał niecelny strzał z 16 metrów

82 min - da Silva oddaje strzał na bramkę Wróbla, a piłka trafia w rękę obrońcy! Gwizdek sędziego milczy!

83 min - ależ niebezpiecznie pod bramką Arki, gdy piłka przeleciała w poprzek pola karnego 5 metrów od bramki!

87 min - sędzia wyraźnie się pogubił i zaczął rozdawać bez wiekszego powodu żółte kartki.Jego ofiarą padł m.in. da Silva, ktory nie zagra w następnym meczu

89 min - gol dla Olimpii! Fatalny błąd Szromnika, który źle odbił piłkę po strzale Łabędzkiego z rzutu wolnego, a Ruszkul z najbliższej odległosci kieruje piłkę do siatki!

KONIEC - duże rozczarowanie spotkało dziś kibiców Arki. Po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu, druga nie przyniosła już wielu okazji Arce, za to jedną bramkową stworzyli goście, którzy wywożą z Gdyni komplet punktów. Dodajmy, że nie najlepsze zawody rozegrał dziś arbiter spotkania, który swoimi często niezrozumiałymi decyzjami niestety miał wpływ na jego przebieg.