01.09.2012

Arka - Zawisza 0:1. Nieprawdopodobny mecz w Gdyni...

Doliczony czas gry to prawdziwe przekleństwo Arki. Po raz kolejny w ostatnich sekundach meczu zespół Petra Nemca traci punkty, tym razem nie wykorzystując rzutu karnego. Tym samym Zawisza, kończąc mecz w "ósemkę" wywozi z Gdyni trzy punkty...

5. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)

Bramki: D. Mąka 48'

Arka Gdynia: Szlaga - Tadrowski, Jarzębowski, Brodziński, Dettlaff (71' Nwaogu) -  Krajanowski, Pruchnik, Rzuchowski (46' Radzewicz),  Tomasik - Szwoch - Górski (60' da Silva)

Zawisza Bydgoszcz: Witan - Stefańczyk, Skrzyński, Jankowski, M.Mąka - Drygas, Hermes - D.Mąka, (62' Wójcicki)  Zawistowski (66' Masłowski), Błąd (83' Petasz) - Abbott.

Żółte kartki: Górski, Radzewicz, da Silva - Jankowski, M. Mąka, Masłowski, Wójcicki, Witan

Czerwona kartka: Radzewicz (74' za faul) - M. Mąka (76' za drugą żółtą), Masłowski (86' za drugą żółtą), Skrzyński (90' za faul)

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).

Widzów: 6774

0 min - idealne warunki do gry w piłkę, głośny stadion, dobry przeciwnik - dziś nie mozna było przepuścić meczu na Olimpijskiej!

2 min - wydawalo się, że za głębokie dośrodkowanie Tomasika w pole karne wpadło w ręce Witana, a ten o mały włos razem z piłką nie wylądowałw bramce!

3 min - ależ dobry poczatek Arki! Po doskonałej akcji Szwocha Górski w świetnej sytuacji nie trafił w piłkę, a po chwili Szwoch z 18m próbował przelobować Witana i naprawdę niewiele zabrakło, aby ta sztuika mu się udała!

7 min - rzut rożny wykonuje Zawistowski, a Drygas główkuje! Na szczęście nad bramką.

9 min - ostry faul Błąda na Tadrowskim, ale sędzia oszczędził młodego zawodnika Zawiszy

11 min - strzał Krajanowskiego po nogach obrońców chwyta Witan

13 min - próba uderzenia Błąda wyladowała... za linią boczną boiska

15 min - Rzuchowski oddał strzał z ponad 20m, jednak na tyle lekki, że bramkarz Zawiszy nie miał problemów z jej zlapaniem.

19 min - efektowna akcja Krajanowskiego zakończona dośrodkowaniem, które spokojnie jednak opanowali obrońcy Zawiszy

20 min - groźna akcja Abbotta w polu karnym Arki zakończyla się strzalem zablokowanym przez żółto-niebieskich.

25 min - Tomasik huknął z 35 metrów tuż nad poprzeczką!

33 min - Arka przeważa i próbuje przebić się przez szczelne zasieki obronne Zawiszy. jak na razie nieskutecznie. Rywale rzadko przedostają się w okolice pola karnego Arki

34 min - na przekór naszych słów Abbott był bardzo bliski zdobycia bramki po dosrodkowaniu Zawistowskiego z rzutu wolnego spod linii bocznej. Jego uderzenie głową minimalnie minęło słupek bramki Szlagi!

35 min - znów bardzo groźnie! Tym razem Błąd był bardzo bliski wpakowania piłki do gdyńskiej bramki.

38 min - okres przewagi Zawiszy. Największy problem arkowcy mają z akcjami rozgrywanymi na jeden kontakt przez bydgoszczan, które wyprowadzają ich na pozycje strzeleckie. Na szczęście nie potrafią tego wykorzystać.

42 min - błąd Krajanowskiego we wlasnym polu karnym na szczęście nie potrafił wykorzystać Mąka. Oddał silny strzał, ale obok bramki!

44 min - nareszcie groźnie po drugiej stronie boiska. Dettlaff ładnie przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył z lewej nogi minimalnie niecelnie!

45 min - ogromne szczęście naszego zespołu. Dośrodkowanie Zawstowskiego z okolic narożnika boiska przemknęło wzdłuż bramki i napradę niewiele zabrakło, aby Abbott jej dotknął i skierował do siatki!

PRZERWA - po dobrym otwarciu spotkania, potem do głosu zaczęli dochodzić goście. Jednak podobnie jak podopiecznych Petra Nemca, im również nie dopisała skuteczność. W tym spotkaniu może się jeszcze wydarzyć wszystko, a to zapowiedź wielkich emocji po przerwie.

46 min - to mogło być mocne otwarcie Zawiszy! Przysnął w obronie Jarzębowski i Szlaga wspaniale obronił strzał na bramkę!

48 min - gol dla Zawiszy! Goście nie mogli lepiej zacząć drugiej połowy. bardzo silny strzał Skrzyńskiego obronił jeszcze Szlaga, ale przy dobitce Mąki był bezradny!

52 min - ładna akcja Arki. Radzewicz rozegrał piłke przed polem karnym, zagrał do Tomasika, a ten oddał niecelny strzał

53 min - bardzo mocno uderzył zza pola karnego Radzewicz, Witan odbił piłkę, a Szwoch próbował dobić, lecz z pustej bramki piłkę wybił Hermes!

54 min - bardzo ładna, szybka akcja lewą stroną Tadrowskiego, zagrał w pole karne, ale Górski w kluczowym momencie źle przyjął piłkę.

55 min - seria trzech z rzędu rzutów rożnych nie przynosi Arce pożądanego efektu.

58 min - chyba jakaś tropikalna choroba dotknęła piłkarzy gości, którzy raz po raz padają na boisko i ściagają na murawę służby medyczne, choć nie byli wczesniej faulowani

64 min - Krajanowski długo dryblował z prawej strony pola karnego, a gdy wreszcie dośrodkował, posłał piłkę wprost w ręce Witana

69 min - w doskonałej sytuacji znalazł się Wójcicki, ale Szlaga dobrze wypchnął tego zawodnika do linii końcowej i obrońcy zdołali oddalic niebezpieczeństwo!

70 min - koronkowa akcja żółto-niebieskich zakończyła się strzałem Tomasika, który jednak był na pozycji spalonej

72 min - odważna próba Tomasika z 30m mija bramkę Zawiszy

74 min - drugiego meczu z rzędu Arka nie dokończy w komplecie. Nie wytrzymał Radzewicz i ostro sfaulował Hermesa, a sędzia bez zastanowienia pokazał mu czerwoną kartkę!

76 min - siły wyrównane! Drugą żółtą kartkę dostał Mateusz Mąka!

77 min - po rzucie wolnym główkował Pruchnik, lecz Witan pewnie złapał piłkę

80 min - Witan w ostatniej chwili uprzedza Szwocha!

82 min - bardzo nerwowo na boisku. Sędzia raz po raz wyciąga żółte kartoniki

85 min - fantastyczna akcja Tadrowskiego! Rozegrał piłkę jeszcze z Nwaogu i oddał strzał tuż obok słupka!

86 min - druga żółta kartka dla Masłowskiego! Arka w przewadze!

87 min - da Silva strzela z okolic narożnika pola karnego, Witan broni! Ale końcówka!

88 min - fatalne rozegranie rzutu rożnego przez Arkę. Na szczęście Zawisza nie wyprowadził zabójczej kontry.

90 min - czerwona kartka dla Skrzyńskiego za faul na Nwaogu i karny!

90 min - Nwaogu pudłuje z karnego!!!

90 min - da Silva strzela z 25 metrów, nie ma problemów Witan

KONIEC - takiego meczu Gdynia nie pamięta. Ogromne emocje, bramki, kartki... Niestety bez happy end'u dla Arki, która na wlasne życzenie nie zdobyła nawet punktu, nie wykorzystując rzutu karnego w doliconym czasie gry.