29.05.2011

Statystyka meczu Śląsk - Arka. Bez celnych strzałów nie ma punktów.

Arka pożegnała się z ligą w słabym stylu nie oddając celnego strzału w meczu. W II połowie strzelali tylko gospodarze! Oddali po przerwie 8 strzałów z tego 5 trafiło do siatki Arki. Naprawdę szkoda, że Arka nawet w tym meczu nie dała sobie szansy po przerwie aby powalczyć o remis. Wszak zabrakło do utrzymania tylko 1 punktu.

Dokładnie wiemy ile tych punktów Arce "uciekło" wcześniej i tak naprawdę liga nie została przegrana we Wrocławiu. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. We wtorek po decyzjach Komisji Licencyjnej będzie wiadomo czy jeszcze mogą zajść jeszcze okoliczności po k†órych Arka zagra jednak w przyszłym sezonie w Ekstraklasie.

Na pewno sportowo Arka po wygranej z Polonią Bytom zaliczyła dwa nokautujące ciosy: dwie sromotne porażki 2:5 z Legią i teraz 0:5 ze Śląskiem. 10 bramek straconych w  dwóch meczach, 20 -ste kolejne spotkanie bez zwycięstwa na wyjeździe, tylko 3 strzelone bramki w 15 meczach i najsłabszy atak w lidze (22 bramki) to główne z przyczyn przedostatniej lokaty naszej drużyny.

0:5 Arka przegrała po raz ostatni 13.10.2002 w Bełchatowie w II lidze (obecna I), a różnicą 5 goli także w Bełchatowie 1:6 - 29.04.2004 roku (także II liga). Dziś ten sam Bełchatów mógł być sprzymierzeńcem Arki, ale tym razem sami arkowcy nie byli w stanie sobie pomóc...