TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.05.2011

Dwa dni do "decydującego starcia". Rok temu się udało!

W sobotę o 19.15 Arka zagra z Polonią Bytom "decydujące starcie" o to która z obu drużyn zachowa na dwie kolejki przed końcem większe szanse na pozostanie w lidze. Dziś obie podobnie jak Cracovia liczą jeszcze na to iż uda się być na koniec sezonu tą 14 w tabeli drużyną Ekstraklasy.

 

Dziś w najtrudniejszej sytuacji wydaje się być Arka, a w najlepszej Polonia. Na pewno obie drużyny nie chciałyby remisu w tym meczu, który mógłby oznaczać spadek dla nich obu (skorzystać może na tym wtedy Cracovia grająca u siebie z Widzewem).

 

Na pewno dla tych zawodników, którzy pamiętają ubiegłoroczne rozgrywki i pozycję Arki na 3 kolejki przed końcem (Arka 22 pkt, Piast i Odra - po 26 ) nie jest to obecnie "Mission impossible". Z kolei tym z zawodników, którzy przyszli w tym sezonie do Arki przed jednym z ostatnich treningów przygotowano sytuację w tabeli z ub. sezonu - stan po 27 kolejkach i po 30 ( Piast, Odra - po 27, Arka 28). To także ma być element budujący nadzieję i motywację do gry w zbliżających się pojedynkach. Skupiamy się oczywiście na Polonii bo tylko ta wygrana daje dalszą szansę dla Arki. 

 

Piłkarze i trener wiedzą, że trwa protest kibiców w całej Polsce, ale apelują o jego "zawieszenie" na czas meczu z Polonią. Tego będą bardzo potrzebować, aby fani byli ich 12 zawodnikiem!

 

Jak kibiców do tego zachęcić? - Tadas Labukas na dzisiejszej konferencji przedmeczowej powiedział dobitnie: Musimy zapierd...ć!

 

Miejmy nadzieję, że przebieg tego spotkania i gra piłkarzy Arki będzie na tyle ambitna, że sami kibice "nie wytrzymają" i zaczną ich wspomagać.

 

Dziś do południa w upalnym słońcu - trener Franz Straka przyznał, że niemal australijskim- odbył się tradycyjnie zamknięty trening naszego zespołu. Zabrakło oczywiście kontuzjowanych zawodników o których pisaliśmy już wczoraj. Reszta skupiła się na elementach taktyki i ćwiczeniu różnych wariantów rozgrywania akcji.

 

Ich efekty zobaczymy  podczas sobotniej konfrontacji.

 

 tr
Poprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia