05.04.2011

Matchviewer: Widzew - Arka "Punkt też dobry".

Wyjazdowy mecz z Widzewem to trzeci  punkt zdobyty przez Arkę na wiosnę. Trzeci, a do zdobycia było ich podczas 5 kolejek aż 15! Oczywiście z jednej strony nikt kompletu nie zdobył (Wisła 13), a są zespoły które zanotowały jeszcze mniejszą zdobycz (Jagiellonia i Korona - po 2 pkt.).  Ważne jest jednak to, że w tej chwili w tabeli Arka wraz z Cracovią i Polonią Bytom to główni zainteresowani walką o utrzymanie. Nie wykluczone jednak, że po kolejnych 2-3 kolejkach sytuacja się zmieni i więcej zespołów będzie w bezpośredniej strefie zagrożenia. Do tego  aby z niej uciec Arka potrzebuje jednak kolejnych punktów i zwycięstw.

Jak podkreślał trener Frantisek Straka po meczu z Widzewem, a co zostało nie do końca dobrze przetłumaczone przez PAP Arka do Łodzi pojechała"zdobyć punkty, osiągnęła remis i także z tego jednego należy być zadowolonym". Nie oznaczało to więc  iż Arka z założenia nastawiła się tylko na obronę remisu, co widać było zwłaszcza w pierwszej części spotkania gdy to żółto-niebiescy dyktowali warunki i przeważali. Widoczne jest to zwłaszcza w pierwszych 30 minutach, a zwłaszcza w drugim kwadransie meczu, gdzie dominacja Arki była wyraźna. W drugiej połowie te proporcje się odwróciły. Oczywiście liczymy na to aby taka gra jak  w pierwszej części towarzyszyła naszej drużynie przez 90 minut. To zadanie dla Frantiska Straki  i jego asystenta Romana Berty.

W statystyce posiadania piłki Widzew był  minimalnie lepszy: (51,3% do 48,7%). Widzew wykonał 298 podań z tego 230 było celnych ( 77,2%), a Arka miała 203 z tego tylko 139 było celnych (68,5%).

Arka miała większą  liczbę zagrań do strefy ofensywnej (81  do 71), przy mniejszej  liczbie zagrań w pole karne: 29-37 dla Widzewa.

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to: Zawistowski  - 33 (20 celnych), Skela - 24/20  i Bożok - 23 (16 celnych). W Widzewie  najwięcej piłek zagrali:  Panka - 42/36 celnych , Broz - 36/29 i Paraiba - 34/20.

Najwięcej bloków:  Paraiba - 6, Broz - 5 i Panka- 4  oraz  Bruma - 7 , Bednarek - 6, a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Madera - 27 , Noll - 25 i Panka - 24.

Najwięcej pojedynków główkowych zaliczyli: Szymanek - 18/8 wygranych i Madera - 16/12 z Widzewa oraz  Szmatiuk - 15/9.

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 9 (6 celnych), a Widzewowi 5 (3 celne).