31.05.2011

Matchviewer: Śląsk - Arka. "Nie do wiary"

To ostatnia nasza analiza w tym sezonie. Arka do przerwy mogła mieć jeszcze nadzieje.  Po utracie  bramki  w 18 sekundzie (!) po rozpoczęciu drugiej połowy nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Została przez Śląsk "dobita"  i zanotowała jedną z najwyższych porażek na szczeblu Ekstraklasy. Kiedy Arka będzie miała szansę zrewanżować się wrocławianom? Historia zatoczyła koło: Arka wygrała kiedyś we Wrocławiu 5:0, by teraz polec w takim samym wymiarze i spaść do I ligi.

Kiedyś był w jednej z telewizji program "Nie do wiary". To samo można powiedzieć patrząc na statystyki tego spotkania. O dziwo bowiem w posiadaniu piłki Arka była lepsza... ( 55,4% - 44,6%), co przekładało się także w ilości podań - 355 (302 były celne) ( 85,1%) do 224 z tego 186 było celnych (83%). Co zastanawiające w II połowie te proporcje były jeszcze wyższe (59% do 41%). Arka więc niby miała piłkę przy sobie, ale to Śląsk przeprowadzal zabójcze akcje i systematycznie punktował nasz zespół...  Niewiele było spotkań w tym sezonie gdy te proporcje tak wygladały na korzyść Arki. Tym bardziej widać, że sposób gry może i nie był zły ale jego wykonanie i efekty pozostawiały wiele do życzenia.

Arka zaliczyła wiecej zagrań w pole karne (23  do 16) i  do strefy ofensywnej: 61-48 dla Arki.

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to: Noll - 46/35, Bożok - 44/37, Szmatiuk 41/38. Warto zaznaczyć, że to Żołnierewicz miał 100% skuteczności zagrań 39/39!.  W Śląsku najwięcej piłek zagrali: Ćwielong - 35/31, Celeban- 32/27.

Najwięcej bloków:  Żołnierewicz - 7, Noll - 6 oraz  Gancarczyk - 7, Wołczek  - 6,  a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Szmatiuk - 15, Noll i Budziński - po 11  oraz  Spahic - 12 , Sztylka i Wołczek -  po11.

Najwięcej pojedynków główkowych :  Szmatiuk 7 (2),  Noll i Labukas  -  po 6 (4 wygrane)  oraz Ćwielong 6(1) i Spahic 6 (3).

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 10 (5 celnych), a Śląskowi 14 (9 celnych). Co ciekawe w analizie podczas transmisji w Canal Plus po przerwie Arce nie zaliczono strzałów, a tu miała ich 4 z tego 3 celne.

Patrząc na poszczególne kwadranse rozkład meczu był następujący: Śląsk - Arka

0-15 minuta: 1 (1 celny)  -  2 (1)           posiadanie 37,8% - 62,2%
15-30 minuta: 4 (1) - 1 (0)                                   48,4% - 51,6%
30-45 minuta:       0 - 3 (1)                                   56,1% do 43,9%

45-60 minuta: 2 (1) - 2 (1)                                    47,5% do 52,5%
60-75 minuta: 3 (2) - 2 (2)                                    33,8% do 66,2%
75-90 minuta: 4 (4) -  0                                         41,6 % do 58,4%