TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

01.04.2011

Umowa o współpracy. Z Malborkiem po sukcesy.

W dniu dzisiejszym w południe podpisano umowę o współpracy pomiędzy Arką Gdynia SSA i Akademią Piłkarską w Malborku. Uroczyste jej podpisanie nastąpiło w obecności Dyrektora Sportowego Arki Andrzeja Czyżniewskiego oraz trenera koordynatora młodzieży Jacka Dziubińskiego.  Ze strony  Akademii podpisali ją Prezes Zarządu Wojciech Barnat * oraz Zbigniew Jastrzębski * - sekretarz.
 
Jak podkreślał dyrektor Andrzej Czyżniewski : " Ta umowa to kolejny krok w budowaniu przez nas sieci ośrodków z którymi współpracować będziemy ściśle w zakresie wypromowania młodych talentów. To także promocja  i popularyzacja Arki Gdynia w szeroko pojętym regionie. Dla nas oparcie drużyny o zawodników zagranicznych było potrzebą chwili i wynika z aktualnej sytuacji na rynku piłkarsko-menadżerskim. W dłuższej perspektywie budować musimy zaplecze w postaci wychowanków lub utalentowanych zawodników z najbliższego otoczenia."
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW3379_c9c67a9b26540ef19246141fd6a4c231.jpg
 
Umowa  zakłada współpracę w zakresie szkolenia zawodników grup młodzieżowych obu klubów. Obejmuje zarówno aspekty szkoleniowe jak i wychowawcze oraz medyczne. Dzięki niej odbywać się będą szkolenia. Zakłada się udział trenerów i instruktorów Akademii w treningach organizowanych przez trenerów Arki, organizowanie konferencji szkoleniowych, konsultacji w zakresie programów szkoleniowych. Przewidziane są także sparingi  między drużynami młodzieżowymi.
 
Jak podkreślał trener Jacek Dziubiński: " W życie wprowadzać będziemy różne projekty dotyczące nie tylko regionu, ale i samej Gdyni. Są na to zaplanowane środki  w budżecie klubu. Teraz trwa praca od podstaw, organizowanie sieci trenerów- wychowawców, bo tylko tacy są gwarancją, że nie "zagubimy" gdzieś ich po drodze. Stawiamy na tych którzy jasno określą swoje priorytety i skupiać się będą na treningach. Dbać jednak będziemy także o ich wychowanie i wykształcenie. Stąd dalsze inwestycje w internat, współpracę ze szkołami".
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW3387_aa7185b239b3782ddeed698f574b0228.jpg
 
Przedstawiciel Akademii Piłkarskiej z Malborka Zbigniew Jastrzębski podkreślał: " Najważniejszym aspektem takiej współpracy jest to aby nie zmarnować talentów.  Nie może w ich przypadku być "stagnacji" w rozwoju i szkoleniu. Taki młody zawodnik nie może "zginąć" po przyjściu do zespołu Ekstraklasy. Należy mu dawać szanse gry w Młodej Ekstraklasie, juniorach, a gdy nie ma tam pewnego miejsca wypożyczyć, albo odesłać do macierzystego klubu i monitorować."
 
Jak dodał Prezes Zarządu Akademii  Wojciech Barnat: "Obecnie prowadzimy 5 grup: od rocznika 93 do rocznika 97. W tej chwili prowadzimy nabór rocznika 98.  Nie jesteśmy nastawieni na sukces zespołowy, ale właśnie na szkolenie indywidualne i poprzez podpisanie umowy z Arką liczymy na szersze  perspektywy dla trenujących u nas zawodników".
 
Efektem tej współpracy jest już przyjście z Malborka do zespołu Młodej Ekstraklasy  utalentowanego napastnika Karola Szostka.
 
Jak zapowiedziano po umowach z Orkanem Rumia, z Akademią w Malborku następnym ośrodkiem będzie Puck.
 
 
* Warto podkreślić, że Zbigniew Jastrzębski (na zdjęciu głównym drugi z lewej) urodzony w Malborku, to  także m.in. fizjolog, trener przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski w piłce nożnej w sztabie Pawła Janasa. Był wraz z nią na Mistrzostwach Świata w 2006 roku. Ponadto był fizjologiem kadry podczas krótkiej kadencji tymczasowego trenera Stefana Majewskiego, w 2009 roku. Jest Profesorem nadzwyczajnym w zakładzie Fizjologii AWF w Gdańsku.
 
* Z kolei Wojciech Barnat to znany także  starszym kibicom Arki, były zawodnik Pomezanii Malbork, z którą żółto-niebiescy toczyli zacięte boje na szczeblu  III ligi, a grał wtedy także w tamtej drużynie jego brat Waldemar.
 
O tym jak postrzegana jest Arka w kontekście oceny poszczególnych klubów Ekstraklasy jeśli chodzi o ilość młodych zawodników w kadrze I-go zespołu pisze m.in. w kwietniowej "Piłce Nożnej PLUS" red. Szymon Bartnicki. W artykule " Młode Wilki"  - kto w Ekstraklasie myśli o przyszłości polskiej piłki" Arka wymieniona jest tam i określona jako "prymus" z ośmioma zawodnikami z roczników 1990-93.
 
Jak więc widać mimo sporego zagranicznego "zaciągu" Arka równoważy konsekwentnie te proporcje, a kolejne umowy o współpracy potwierdzają ten obrany w strategii klubu kierunek.
 
 tomrybPoprzedni Następny

Mapa Strony