TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.02.2011

Dzisiaj otwarcie stadionu w Gdyni! (Dziennik Bałtycki)

Uroczyste otwarcie stadionu rozpocznie się w sobotę o 18. Ma być wielkie widowisko, w którym ważną rolę odegrają światło i dźwięk. Mają być niespodzianki i atrakcje dla kibiców. Po prostu będzie się działo. A o 18.30 rozpocznie się towarzyski mecz międzynarodowy.

 

Arka Gdynia kontra bułgarskie Beroe Stara Zagora. Byli zawodnicy Arki, których nie zabraknie na trybunach, starsi kibice będą mogli wspominać. Dwumecz Arka - Beroe odbył się jesienią 1979 roku - pierwszy mecz w Gdyni 19 września, rewanż 3 października - a jego stawką był awans do drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Zwycięstwo Arki w Gdyni 3:2, porażka w rewanżu 0:2 to było niestety za mało, aby żółto-niebiescy awansowali.

W sobotę obydwie drużyny spotkają się po raz trzeci. To będzie już tylko mecz towarzyski, ale ważny dla obu zespołów, bo dla obu będzie generalnym sprawdzianem formy przed wznowieniem wiosennej części ligowych rozgrywek. Ważny i dlatego, że będzie otwierał stadion, o budowie którego mówiło się w Gdyni już od ponad 30 lat, że będzie miał oprawę godną tego wydarzenia.

Stawiamy na Labukasa!

Kto wygra pierwszy mecz na nowym stadionie w Gdyni, kto zdobędzie na nim pierwszą bramkę. Trener Dariusz Pasieka konsekwentnie twierdzi, że wyniki spotkań sparingowych, towarzyskich nie mają dla niego większego znaczenia - bo najważniejsza jest liga. Nie wierzę jednak, aby nie chciał, aby w sobotę wygrała jego drużyna. A kto zdobędzie pierwszego gola. My stawiamy na Tadasa Labukasa, bo jak na razie to on właśnie trafia w miarę regularnie do siatki rywali Arki.

- Liczyć się będzie gol strzelony w najbliższy piątek Wiśle Kraków. To będzie bramka o historycznym znaczeniu. A mecz z Beroe? To ważny dla nas sprawdzian. Każdy będzie się chciał z jak najlepszej strony pokazać trenerowi, aby zasłużyć na miejsce w wyjściowym składzie na Wisłę. Liczna publiczność też będzie nas motywowała do dobrej gry - powiedział Filip Burkhardt, pomocnik żółto-niebieskich.

Zmiany w ruchu

Mecz otwarcia to jedno, ale sprawne dotarcie na tę uroczystość to drugie. Jak zatem dojechać na to spotkanie?

W celu zapewnienia kibicom i wszystkim gdynianom dobrych warunków uczestnictwa w święcie, jakim jest otwarcie stadionu miejskiego w Gdyni, a także zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego - w rejonie ulic: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej. Zamknięcie ulicy Małokackiej (za ul. Konwaliową) oraz części ul. Stryjskiej (za ul. Halicką do ul. Olimpijskiej) nastąpi dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy, czyli o godz. 16. Natomiast ich otwarcie pół godziny po zakończeniu piłkarskiego spotkania, czyli ok. godz. 20.45.

Dostępne parkingi

Warto zapamiętać, że w tym okresie nie będzie możliwy ruch pojazdów ul. Małokacką i Stryjską pomiędzy Witominem a al. Zwycięstwa. Oczywiście poza autobusami komunikacji miejskiej, które będą kursowały normalnie. Dla kierowców podróżujących w tym czasie w kierunku Witomina wyznaczony zostanie objazd ulicą Kielecką.

Zmotoryzowani mieszkańcy Gdyni i ich goście będą mogli zaparkować auta:

- wzdłuż ulicy Małokackiej (po obu stronach jezdni)

- na parkingu pomiędzy Centrum Handlowym "Wzgórze" a Halą Sportowo-Widowiskową "Gdynia"

- na drodze wewnętrznej wokół Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia".

 

Janusz Woźniak 

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia