TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.02.2011

Arka obrała turecki kierunek. (naszemiasto.pl)

W środę późnym wieczorem piłkarze Arki wybrali się na drugie tej zimy zgrupowanie. Tym razem podopieczni Dariusza Pasieki odwiedzą Turcję. Do Side udadzą się dwaj nowi zawodnicy: Marcelo Moretto oraz Maksims Rafalskis. Zabraknie za to Rafała Siemaszki i Michała Szromnika.

Przed wylotem do Turcji piłkarze Arki odbyli jedną jednostkę treningową, którą w środowe przedpołudnie zaordynował im trener Dariusz Pasieka. Zawodnicy najpierw ćwiczyli na hali, a następnie udali się na murawę Narodowego Stadionu Rugby. Nie brakowało ćwiczeń rozciągających i wzmacniających oraz gry na jeden kontakt. W zajęciach brał już udział Marcelo Moretto. Brazylijski bramkarz uda się z zespołem na zgrupowanie do Side. Miejsce w samolocie znajdzie się także dla Łotysza Maksimsa Rafalskisa

Wciąż ważą się natomiast losy Mateusza Sieberta. Arka prowadzi bowiem negocjacje z francuskim Metz w sprawie ekwiwalentu za wyszkolenie tego zdolnego obrońcy. Do Turcji nie poleci też testowany ostatnio Kamil Walaszczyk. Piłkarze Resovii nie przypadł do gustu sztabowi szkoleniowemu. 

Gdynianie w Side przebywać będą od 3 do 13 lutego. A oto co o pierwszym etapie przygotowań powiedział nam Michał Płotka. - Na razie przygotowania były dość żmudne, gdyż ćwiczyliśmy głównie wytrzymałość. Teraz z kolei przechodzimy w dynamikę. To nigdy nie należy do przyjemnych zajęć. Nie od dziś wiadomo, że my piłkarze preferujemy grę z piłkami. Jednak przygotować musimy się pod każdym kątem. Cieszę się, że pewien etap mamy już za sobą – wyjaśnia defensor żółto-niebieskich. 

- Obóz w Maladze to nie były wakacje. To, że pojechaliśmy do Hiszpanii nie oznacza, iż tam odpoczywaliśmy. Ciężko pracowaliśmy. Uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Teraz czeka nas realizacja kolejnych zaleceń trenera na obozie w Turcji. Grając z wymagającymi przeciwnikami zawsze można czegoś się nauczyć. Coś podpatrzeć od lepszych. Cieszy nas fakt, że możemy zmierzyć się z silnymi rywalami. Naprawdę można dużo wynieść z takich sprawdzianów. Co prawda nie widziałem jeszcze programu obozu w Turcji , ale uważam, że to co najgorsze już za nami. Teraz skupimy się na przyjemniejszych treningach, czyli grze piłką i elementach czysto piłkarskich - dodaje. 

O wrażenia z pierwszego obozu zapytaliśmy także trenera Arki. - Za nami ciężki etap przygotowań. Oczywiście, co staje się już u nas tradycją pojawiły się także różnego rodzaju problemy. Wyniki meczów sparingowych nie mają dla mnie większego znaczenia. Liczy się sposób gry, realizacja pewnych założeń. Dyspozycja dnia. Rezultat schodzi na dalszy plan. Na pewno w tych grach kontrolnych zabrakło nam świeżości i szybkości. Jednak nie nad tymi elementami pracowaliśmy. Piłkarze mieli dość długo przerwę – wyjaśnia Dariusz Pasieka

A nad czym opiekun żółto-niebieskich pracować będzie z zespołem na zgrupowaniu w Turcji? - Teraz pewne braki trzeba nadrobić. I na tym etapie obecnie jesteśmy. W Turcji spędzimy praktycznie tyle samo dni co w Hiszpanii. Rozegramy jednak o jeden sparing więcej. Będzie też inny reżim treningowy i zakres zajęć. Bardziej skupimy się na sile i szybkości, elementach taktyki. Popracujemy także nad zgraniem drużyny. Po to są też mecze sparingowe - przyznaje Pasieka

W Turcji zabraknie kontuzjowanych: Rafała Siemaszki i Michała Szrmonika. Z zespołem poleci za to dyrektor sportowy, Andrzej Czyżniewski

Pełna kadra Arki na zgrupowanie w Side (od 3 do 13 lutego): 

Sztab szkoleniowy: 
Dariusz Pasieka – (I trener), Grzegorz Witt (asystent, trener przygotowania motorycznego), Jarosław Krupski (trener bramkarzy), Marek Gaduła (koordynator sztabu medycznego – fizjoterapeuta, specjalista odnowy biologicznej), Wojciech Ignatiuk (trener przygotowania motorycznego i diagnostyki), Marek Latos (specjalista odnowy biologicznej), Paweł Bednarczyk (kierownik drużyny). 

Zawodnicy: 
Bramkarze:
Marcelo Moretto, Hieronim Zoch, Daniel Chudzik. 

Obrońcy: Ante Rozić, Michał Płotka, Piotr Robakowski, Emil Noll , Marciano Bruma , Maciej Szmatiuk, Krystian Żołnierewicz, Robert Bednarek, Wojciech Wilczyński. 

Pomocnicy: Paweł Zawistowski , Miroslav Bożok, Filip Burkhardt, Paweł Czoska, Adrian Sulima, Denis Glavina, Maksims Rafalskis. 

Napastnicy: Tadas Labukas, Giovani Duarte, Joseph Mawaye, Junior Ross, Mirko Ivanovski. 

Harmonogram sparingów: 

4 luty – FK Homel (Białoruś) 
6 luty – FC Szachtior Soligorsk (Białoruś) 
9 luty – FK Senica (Słowacja) 
12 luty – FK Ventspils (Łotwa).
Piotr Wiśniewski Poprzedni Następny

Mapa Strony

|