11.07.2010

MP Juniorów Młodszych: Arka - UKS Zielona Góra 3:0!

Nasi młodzi piłkarze zrobili kolejny krok w kierunku zdobycia Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W turnieju finałowym, po zwycięstwie 2:1 nad rówieśnikami z Lubina, dziś pokonali UKS Zielona Góra 3:0 (1:0).

Mecz decydujący o złotym medalu odbędzie się w niedzielę o godz. 11:00 w Łodzi. Przeciwnikiem naszych juniorów będzie gospodarz turnieju drużyna UKS SMS Łódź.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 2. kolejka

Arka Gdynia - UKS Zielona Góra 3:0 (1:0)
Bramki:
31' Mokwa, 49' Patok, 80' Brzuzy

Arka Gdynia: Szromnik (68' Szymkowiak), Kiernozek, Żołnierewicz, Krause, Haberka, Szwoch, Paprocki, Mokwa (75' Brzuzy), Róg (55 'Drzewiecki), Bębenek, Patok (65' Sobótka).

Drużyna Arki w tym meczu wystąpiła mocno zdeterminowana, gdyż wiadomo było, że tylko zwycięstwo dam im wymarzony medal. Początek spotkania wskazał faworyta, Arka przejęła inicjatywę stwarzając sobie dogodne sytuacje bramkowe. Otwarcie wyniku nastąpiło w 30 minucie spotkania, Tomasz Mokwa znajdujący się na skrzydle zdecydował się na uderzenie, piłka ku zaskoczeniu bramkarza UKS-u znalazła się w bramce. Gdynianie nie zamierzali zwalniać tempa, dziewięć minut po przerwie silnym uderzeniem popisał się Filip Patok , podwyższaąc prowaniedzie żółto-niebieskich. Po tej bramce stało się niemal pewne, że Arka już nie da sobie odebrać tego zwycięstwa. Decydujący cios zadał Paweł Brzuzy, który wszedł na plac gry w końcówce spotkania i wykończył jedną z szybkich kontr w ostatniej minucie spotkania. Jedyną rzeczą, która martwi to kontuzja bramkarza Michała Szromnika odniesiona w 68 minucie gry. Nie wiadomo jak poważny jest ten uraz i czy pozwoli on zagrać Michalowi w niedzielnym meczu o złoto z SMS-em Łódź. Pojedynek odbył się w niesamowitym upale ale arkowcy doskonale wytrzymali je fizycznie i dzieki temu zapewnili sobie już przynajmniej srebrne medale. Po meczu cała ekipa Arki udała się do Łodzi aby obejrzeć w akcji UKS SMS Łódż - kolejnego i najgroźniejszego rywala w walce o tytuł.

W drugim meczu UKS SMS Łódź pokonał Zagłębie Lubin 4:0 (1:0).