Juniorzy: komplet punktów z drużynami Lechii

22. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Lechia II Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki:
50' (k) Bębenek, 70' Bębenek.

Arka Gdynia: Szromnik (Krupski), Kiernozek, Haberka, Krause (Głuch), Drzewiecki, Paprocki, Bębenek, Brzuzy (Sobótka), Mokwa (Wójcik), Patok (Cenar), Róg.

Początek meczu głównie toczył się w środkowej strefie boiska, z czasem arkowcy zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje na strzelenie bramki, lecz to Lechia mogła objąć prowadzenie. Niedokładne wprowadzenie piłki przez Michała Szromnika próbował wykorzystać zawodnik gości uderzając tzw. lobem. Na szczęście bramkarz Arki wyciągnął się jak struna broniąc groźne uderzenie. W pierwszej połowie warto też odnotować bardzo ładne uderzenie z 20 metrów Karola Roga, piłkę zmierzającą w "okienko" w pięknym stylu wybronił bramkarz Lechii. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz to Arka był bliższa uzyskania prowadzenia. W drugiej połowie Arka nadal przeważała, goście z Gdańska ograniczyli się do kontrataków, jednak dobrze dysponowana linia obrony dawała sobie z nimi radę. W 50 minucie spotkania ładne dośrodkowanie Pawła Brzuzego i w idealnej sytuacji znalazł się Karol Róg, został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym i Arka wywalczyła "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się Adam Bębenek. Jednakże gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać, w 70 minucie Arka podwyższa wynik pięknym uderzeniem technicznym Bębenek. Żółto-niebiescy wygrali zasłużenie rozgrywając dobre spotkanie.

Pozostałe wyniki 22. kolejki -> TUTAJ
Tabela -> TUTAJ

22. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Bramki:
30' Sochaj, 67' Roeske.

Arka Gdynia:Walkowski (45' Chudzik), Króll (65' Galikowski), Łaga, Kleser, Pionk, Bukowski, Wesserling (70' Lewandowski), Roeske, Nawrocki, Sochaj, Domaschke (60' Janiak).

Bramkę na 1:0 zdobył uderzeniem głową Krystian Sochaj po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Weserlinga, natomiast drugi gol to dzieło Radka Roeske po wspólnej kontrze w wykonaniu Adriana Bukowskiego i Krystiana Sochaja.

Trener Maciej Cieślik: - jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu oraz z faktu, że w tak prestiżowym meczu z liderem rozgrywek Lechią Gdańsk uzyskaliśmy, po perfekcyjnej grze w obronie i skutecznej w ataku, tak dobry wynik. Chłopcy mimo kilku wpadek w lidze z niżej notowanymi zespołami udowodnili swoją wartość w meczu z przyszłym Mistrzem Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych. Szczególnie zadowolony jestem z wysokiego tempa gry, naszej przewagi nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry oraz ze skuteczności. Dlatego, że nasz zespół w większości to chłopcy z rocznika 1992 (rok gry w juniorach starszych) w przyszłym sezonie zaprocentuje doświadczenie zdobyte w tegorocznych rozgrywkach.