25.05.2010

ME: Zwycięstwo w Gliwicach

Drużyna Arki Gdynia występująca w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy pokonała w Gliwicach Piasta 2:1 (2:1) w przedostatniej kolejce rozgrywek. Bramki dla Arki zdobyli Łukasz Beyl po kapitalnym strzale z około 30 metrów w 10. minucie i Przemysław Kazimierczak, który w 40. minucie otrzymał piłkę po akcji Beyla z Pawłem Czoską i dopełnił formalności. Rywale odpowiedzieli golem Mateusza Bodziocha w 28. minucie.

Arka: Hieronim Zoch - Michał Płotka,P iotr Robakowski (59' Karol Mojecki), Bartosz Brodziński – Paweł Czoska, Łukasz Beyl, Mateusz Dąbrowski (46' Rafał Krauze), Przemysław Kaźmierczak (89' Robert Ziętarski), Michał Kowol (84' Bartłomiej Kowalczyk) – Sebastian Białas, Krystian Żółnierewicz.

Arkowcy zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę. Piłkarze rywali grali bardzo brutalnie, a sędziowie nie reagowali przez to trener Jacek Dziubiński nie zdecydował się na eksploatację najmłodszych zawodników. Piłkarze Arki z kolei byli kartkowani z byle powodu, co sprawiło, że przez ostatnie 15 minut musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Beyla. Do końca meczu gra była bardzo nerwowa, ale zespół był bardzo zdeterminowany i dowiózł wygraną do końca.

Zwycięstwo pozwoliło żółto-niebieskim umocnić się na 14 pozycji w tabeli przed Lechią Gdańsk (remis u siebie z Bełchatowem) i Jagiellonią Białystok (porażka w Bytomiu z Polonią).