TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

17.12.2009

Futbol.pl ocenia Arkę Gdynia

Piłkarska Ekstraklasa zakończyła już tegoroczne rozgrywki. Nadszedł więc czas, aby pokusić się o podsumowanie siedemnastu kolejek w wykonaniu szesnastu zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez najbliższy tydzień Futbol.pl oceni każdą z drużyn. Czas na Arkę Gdynia!


Wynik sportowy:
Gdyński zespół beznadziejnie rozpoczął ten sezon. Arka przegrała trzy pierwsze spotkania, w których zmierzyła się z Lechią Gdańsk, Legią Warszawa oraz Ruchem Chorzów. Wówczas władze klubu nie wytrzymały i dokonały roszady na stanowisku trenera. Odszedł Marek Chojnacki, który kompletnie zawiódł w Arce. Jego miejsce zajął Dariusz Pasieka - jeszcze kilka miesięcy temu szkoleniowiec kompletnie nieznany w naszym kraju. Pierwszy mecz pod jego wodzą Arka przegrała z Wisłą Kraków, ale później systematycznie zbierała punkty. Kłopoty zaczęły się na koniec rundy, gdyż Arka przegrała ostatnie trzy mecze.

Taktyka:
- Moim zadaniem jest głównie przygotowanie drużyny mentalnie, bo oni są rozbici - jeszcze nie zdobyli punktów. Trzeba wpłynąć na tych chłopaków, żeby uwierzyli w siebie - powiedział na początku swojej przygody z Arką Pasieka.

Bez wątpienia największe rezerwy wśród zawodników Arki tkwiły właśnie w sferze mentalnej. Trener Dariusz Pasieka dostosowywał ustawienie taktyczne drużyny do sytuacji kadrowej oraz klasy przeciwnika.

Organizacja:
Obecne rozgrywki mają być etapem przejściowym dla Arki Gdynia pod względem sportowym. Dlaczego? Bo wszystko zależy właśnie od organizacji, a konkretnie od budowy nowego stadionu. Sezon 2009-10 Arka będzie rozgrywała już na nowym obiekcie, a to ma dać impuls do rozwoju sportowego oraz nowego postrzegania klubu w regionie i kraju.

Wyróżnienie:
Dariusz Pasieka - słaby koniec jesieni może nieco zaburzyć obraz jego pracy w Arce. Jednak trzeba przyznać, że od momentu przyjścia Pasieki zespół zaczął grać lepiej. Drużyna z Trójmiasta udowodniła w meczu z Legią Warszawa, że potrafi walczyć z najlepszymi. - Do końca meczu walczyliśmy o korzystny wynik. Myślę, że naszej drużynie należą się słowa uznania za to spotkanie - powiedział Pasieka.

Rozczarowanie:
Marek Chojnacki - beznadziejnie przygotował Arkę do rozgrywek Ekstraklasy. Otrzymał wotum zaufania od działaczy mimo to, że koniec poprzedniego sezonu dla Arki również nie był dobry. Gdyński klub prowadził przez 10 spotkań. Efekt? Jedno zwycięstwo, dwa remisy i siedem porażek.

Perspektywy:
W tym sezonie Arka nie powalczy o nic więcej, niż utrzymanie. Przed gdyńskim klubem bardzo trudne zadanie, ale chyba Pasieka i jego podopieczni powinny spełnić stawiane przed nimi cele. Trzeba wziąć pod uwagę to, że szkoleniowiec Arki po raz pierwszy w pełni przygotuję swój zespół do rundy.Poprzedni Następny

Mapa Strony