13.11.2023

Grała młodzież: Weekend bez punktów

Nasz pierwszy zespół w samej końcówce zapewnił sobie wygraną w Sosnowcu i pozycję lidera 1 ligi. Taki scenariusz niestety nie powtórzył się na boiskach CLJ oraz 4 ligi. Bolesną porażkę w doliczonym czasie gry poniosły rezerwy, a juniorzy młodsi w końcowych minutach przegrali z liderem tabeli grupy zachodniej.  Bez punktów wrócili z Zabrza juniorzy starsi.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 16. kolejka

Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 2:3 (1:0)

Bramki: Kukuruza 2 (6', 68') - 50', 93', 95'

Arka II: Semmering - Bełz, Abramowicz, Ozimek, Piotrowski, Kozodój, Kowalski (57' Krause), Gozdecki (67' Zacharewicz), Gohlike (75' Branicki), Mączkowski (57' Żmuda; 89' Danielewicz), Kukuruza

czerwona kartka: Piotrowski 70' za 2 żółte

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Prowadząc dwukrotnie po bramkach Kukuruzy od 6 do 50 minuty i potem od 68 aż do 93..., trudno uwierzyć, że ten mecz można było przegrać. Ambitnie grającej i momentami przeważającej w meczu z Pogonią naszej młodej ekipie nie udało się jednak nawet zremisować tego meczu. Niestety grając od 72 minuty w "dziesiątkę" po dwóch żółtych kartkach Piotrowskiego daliśmy rywalom możliwość powrotu do meczu. Koszmarny błąd Semmerlinga oraz w kryciu naszych obrońców, przy ostatnim rogu w meczu, dały niezasłużone zwycięstwo Pogoni. Z tydzień ostatnia szansa na punkty w tej rundzie w meczu z GKS Kolbud

Centralna Liga Juniorów U19 – 14. kolejka

Górnik Zabrze - Arka Gdynia U19  2:0 (1:0)

Bramki: Kulig 2 (36' karny, 51')

Arka U19: Depka - Marek (73' Stępień), Elwart, Górecki, Vereshchak (68' Kolasa), Barbugli (73' Sikora), Laszczyk (46' Walczak), Klimczuk (65' Raczyński), Łyszkiewicz-Dustet (46' Gnabasik), Jurkiewicz, Sawicki

żółte kartki Arka: Gnabasik, Łyszkiewicz- Dustet, Kolasa

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Wydawało się, że mecz kontrolujemy jednak rzut karny "ustawił " kolejne minuty.  W tym spotkaniu spróbowaliśmy innego ustawienia spowodowanego brakiem dwóch podstawowych zawodników, niestety w przerwie wróciliśmy do 1-4-2-3-1, jednak nic to nam nie dało. Przed nami dwa kluczowe mecze z zespołami, które plasują się za nami i musimy je wygrać.

Centralna Liga Juniorów U17 – 14.kolejka

Arka Gdynia U17 - Lech Poznań 1:2 (1:0)

Bramki: Mandziuk 32' - 50', 87'

Arka U17: Idziaszek - Wiśniewski, Mandziuk, Ptach, Freiberg, Wyszomierski, Pasternacki (70' Ziółkowski), Klockowski (68' Czerowałow) Kaczmarek, Małkowski (65' Zaremba), Zakrzewski (65' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

W pierwszej połowie po rzucie wolnym wyszliśmy na prowadzenie. Niestety w drugiej połowie pomimo ambitnej gry straciliśmy bramki w 50 minucie oraz w samej końcówce po rzucie wolnym. Stracona bramka szczególnie w końcowej fazie meczu bardzo boli. Niestety taka jest piłka. Przy stanie 1:1 Przemek Zakrzewski miał stuprocentową sytuację, jednak uderzył tuż obok słupka. Pomimo przewagi Lecha mogliśmy nawet wygrać ten mecz, a w końcowym rozliczeniu nawet nie zdobyliśmy jednego punktu, na co zasłużyliśmy.