25.10.2023

Grała młodzież: Wygrana juniorów starszych

Grała nasza młodzież w CLJ oraz 4 lidze. W weekend z trzech punktów cieszyli się jedynie podopieczni Roberta Wilczyńskiego.  Wywalczyli je po walce z Jagiellonią i tym razem słowo walka jest jak najbardziej na miejscu, gdyż łącznie sędzia pokazał aż 16 żółtych kartek, w tym po dwie dla zawodników obu drużyn, dające w efekcie także czerwone kartoniki. Do tego 3 żółte pokazał sędzia trenerom, w tym także prowadzącemu nasz zespół. To nie był jednak brutalny mecz, natomiast sędzia wykazał daleko posuniętą konsekwencję stąd rekordowa ilość napomnień. Bez punktów z derbów rozgrywanych w Sopocie na boisku Ogniwa wrócili nasi juniorzy młodsi, a drugi zespół niestety przegrał na wyjeździe ze Startem Miastko, który odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 13. kolejka

Start Miastko - Arka II Gdynia 4:2 (1:1)

Bramki: 28', 52', 67', 90' - Kukuruza - 2 (20', karny i 55')

Arka II: Chyb - Czarnecki, Sikora (60' Danielewicz), Abramowicz,  Jaroń, Piotrowski (45’ Bełz), Gozdecki (60’ Zacharewicz), Kukuruza, Kowalski (70’ Maczkowski, Laszczyk (70 Żmuda), Łyszkiewicz - Dustet

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Początek meczu to nasza zdecydowana przewaga w tworzeniu sytuacji, jednak Gozdecki i Łyszkiewicz-Dustet zmarnowali doskonale sytuacje do strzelenia gola. Co prawda w 20 min po faulu na Laszczyku "11" wykorzystał Kukuruza, lecz gospodarze po naszym błędzie przy stałym fragmencie szybko wyrównali. Po przerwie Start zwietrzył szanse w ciągłym wstrzeliwaniu piłek w nasze pole karne i liczył na błąd, co niestety przy fatalnej postawie naszych obrońców okazało się skuteczną taktyką, by wygrać swój pierwszy mecz w rozgrywkach...

Centralna Liga Juniorów U19 – 11. kolejka

Arka Gdynia U19 - Jagiellonia Białystok  3:1 (2:0)

Bramki:  Rusnak 12', Jurkiewicz 16' (karny), Marek 63' - 86'

Arka U19: Depka - Ozimek, Górecki (72' Elwart), Vereshchak, Barbugli (87' Kozoduj), Marek (83' Kolasa), Rusnak, Klimczuk (76' Raczyński), Jurkiewicz (65' Laszczyk), Walczak (60' Łyszkiewicz - Dustet), Sawicki (81' Żmuda)

żółte kartki Arka: Rusnak x 2, Jurkiewicz, Ozimek, Walczak, Klimczuk, Raczyński -

czerwona kartka: Rusnak 72' Arka (za 2 żółte) - Cholewa 42' (za 2 żółte)

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Bardzo dobra nasza gra w pierwszej połowie dała efekt w postaci prowadzenia 2:0. Spodziewałem się bardzo ofensywnej gry Jagiellonii lecz nasz zespół dobrze bronił i dobrze atakował. Druga połowa była nieco słabsza z naszej strony, rywale nie mieli nic do stracenia i szukali okazji do zdobycia bramki kontaktowej, ale po końcowym gwizdku cieszyliśmy się ostatecznie ze zwycięstwa. To były ważne 3 punkty, które dopisujemy w tabeli. Duża ilość kartek nie wynikała z brutalnej gry, natomiast z zaangażowania i walki o każdą piłkę, za co mogę moich zawodników pochwalić.

Centralna Liga Juniorów U17 – 11.kolejka

AP Lechia Gdańsk - Arka Gdynia U17 3:1 (2:0)

Bramki: 18', 29', 90' -  50' Zakrzewski (karny)

Arka U17: Derc - Wiśniewski, Mandziuk, Ptach (78' Dubiela), Freiberg, Wyszomierski, Pasternacki (45' Małkowski), Kaczmarek, Piasecki (60' Czernowałów), Klockowski ( 90' Bień ), Śmigielski (45' Zakrzewski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Derby to zawsze trudne mecze i nie inaczej było tym razem, rywale z Lechii grali agresywnie i konsekwentnie obejmując w I połowie dwubramkowe prowadzenie. Po wyjściu z szatni od początku drugiej połowy narzuciliśmy swoje warunki, co przełożyło się na zdobycie bramki, po przejęciu piłki  na połowie rywali i podyktowanym rzucie karnym po faulu na naszym zawodniku. Przez następne minuty szturmowaliśmy bramkę rywali, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki, a rywale z kolei tworzyli niebezpieczne ataki w bocznych sektorach boiska po odbiorze piłki. Ostatecznie przesądzili losy meczu w końcówce. Na pewno wyciągniemy wnioski z tego meczu, teraz skupiamy się na pojedynku z Rakowem Częstochowa.