10.10.2023

Grała młodzież: Pierwsza wygrana w 4 lidze

W miniony weekend swoje pierwsze zwycięstwo odniosła nasza druga drużyna wygrywając na wyjeździe. Także cenne 3 punkty z delegacji przywieźli juniorzy młodsi. W meczu domowym w CLJ U19 nasz zespół uległ Zagłębiu Lubin 0:1.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 11. kolejka

Supra Kwidzyn - Arka II Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Zieliński 67', Kukuruza 78' (k)

Arka II: Krzepisz - Czarnecki, Abramowicz, Górecki, Pałuczak - Piotrowski, Zieliński, Zacharewicz (45' Bełz) - Stępień (65' Żmuda), Kukuruza (80' Danielewicz), Maczkowski( 45' Kowalski)

Zdjęcie

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Uważna gra w obronie i tworzenie sytuacji do zdobycia goli dały nam zwycięstwo w meczu .Pierwsza połowa była wyrównana i nie było wiele sytuacji do zdobycia bramek.W drugiej połowie gospodarze zaatakowali odważniej, co dało szanse do wyprowadzeniu kontrataków z naszej strony. Po jednym z nich bramkę zdobył Zieliński. Drugą zdobył Kukuruza po karnym podyktowanym za zagranie ręka przez obrońcę.

Centralna Liga Juniorów U19 – 9. kolejka

Arka Gdynia U19 - Zagłębie Lubin  0:1 (0:1)

Bramka: Reguła 38'

Arka U19: Depka -  Ozimek, Elwart, Sikora (70' Vereshchak), Barbugli (84' Kozoduj), Laszczyk (70' Kolasa), Rusnak (60' Łyszkiewicz-Dustet), Klimczuk (85' Stenka), Jurkiewicz (64' Marek), Walczak, Sawicki (70' Raczyński)

żółte kartki Arka: Jurkiewicz, Rusnak, Marek, Ozimek

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

W tym mecz musieliśmy uznać wyższość drużyny Zagłębia. Stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych lecz w dobrej dyspozycji od początku sezonu jest Paweł. Do ostatniej minuty dążyliśmy do wyrównania, włącznie z udziałem bramkarza przy rzucie rożnym i tak była stworzona nasza najlepsza okazja, lecz w sporym zamieszaniu  strzał wybronił bramkarz gości.

Centralna Liga Juniorów U17 – 9. kolejka

GES Poznań - Arka Gdynia U17  2:5 (1:3)

Bramki: 35', 78' - Freiberg 28', Czernowałow - 2 (39', 77'), Zakrzewski - 2 (41', 66')

Arka U17: Idziaszek - Wiśniewski (73' Matuszewski), Mandziuk, Ptach (82' Dubiela), Freiberg, Wyszomierski, Ziółkowski (58' Pasternacki), Klockowski (85' Minga), Czerowałów, Kaczmarek (73' Piasecki), Zakrzewski (66' Śmigielski)

Zdjęcie

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Początek meczu był wyrównany, ale zagraliśmy potem bardzo skutecznie. Zwycięstwo na wyjeździe w takim wymiarze cieszy. Coraz skuteczniejsza wydaje się nasza gra, co napawa optymizmem. Wiemy, że jeszcze przed nami dużo pracy, popełniamy jeszcze za dużo błędów, przy straconych bramkach. Widać jednak, że z meczu na mecz nasza gra i organizacja w defensywie wygląda coraz lepiej. Jesteśmy też świadomi, że dalej musimy doskonalić nasza grę zarówno w defensywie i ofensywie.